Sildi: "muusika"

Musikaalsed Värvid

On uskumatu, et helisid saab tekitada ka värvide abil, ilma tavapäraste muusikainstrumentideta. The Audible Colors projekt on selle teoks teinud. Tegu on audio-visuaalse instrumendiga, mille puhul tekivad helid lähtudes värvidest, mida saavad fikseeritud arvuti veebikaamera poolt. Iga noot vastab kindlale värvile (punane, sinine ja roheline).  Ning täpselt nagu värviratta puhul, tekivad põhivärvide segamisel seguvärvid, mis vastavad omakorda juba uutele helidele.

Musikaalsed Värvid

Loe tervet kirjet →

Palju õnne! Muusikakanal MTV sai 30-aastaseks.

Esimest korda oli MTV eetris 1. augustil 30 aastat tagasi. Nii pidasime huvitavaks tuua välja mõned meeldejäävamad seigad kanali ajaloost.

Eminem MTV

  • Esiteks, MTV kanali avalugu on selle jaoks nagu loodud. Ansambli The Buggles lugu “Video killed the radio star” oli väga üheselt mõistetav – raadio aeg on läbi, nüüd on võim meie käes!
  • Eminemide armee vallutab muusikaauhindade jagamise. Aastal 2000, kui Eminem oli oma karjääri kõrgpunktis, hullutas ta fänne sadade Eminemi koopiatega. Võimas show saatis räppari üht kuulsaimat lugu “The Real Slim Shady.”
  • Jackass. Arvatavasti kõige kuulsam saade, mis MTV pealt kunagi jooksnud on. Kuigi saade oli eetris vähem kui kaks aastat, suutsid vigastusi ja valu trotsivad Jackassi mehed endale kuhjaga kuulsust teenida.

Loe tervet kirjet →

LG Encore

Kiire tehnoloogia areng on andnud inimestele võimaluse samaaegselt poes sisseoste tehes juhtida oma kodust küttesüsteemi, luua suhteid inimestega maailma teisest otsast või kasutada erinevaid internetipõhiseid rakendusi oma autos.

Ennio Morricone

Isegi sellise kiire arengu juures ei oleks paljud inimesed veel viis aastat tagasi uskunud, et oma mobiiltelefoni vahendusel on neil võimalik osa saada terve orkestri poolt esitatava teose ilust. Aga just seda on LG koostöös maailmakuulsa helilooja Ennio Morriconega pakkumas. Neli aastat tagasi alanud projekti nimeks helilooja nimest tuletatult „Encore” ja selle eesmärgiks on pakkuda LG telefonide omanikele telefonihelinaid, mis kõlavad sama suurejooneliselt ja rikkalikult kui orkestriteosed otseesituses.

Loe tervet kirjet →

Fenomenaalse hääleulatusega supertäht Mika tuleb Eestisse

Naarits, soobel, tšintšilja, rebane või jänes – karusnahk on jälle moes. Veelgi enam, eeloleval talvel on suurimaks moeröögatuseks vesirott. See 60cm pikkune ja umbes 9kg kaaluv bayou vesirott on rohkem tuntud kui nutria.

Mika

Tema karusnahka on nähtud juba mitmetel 2010. sügis/talvisel catwalk’il, näiteks disainer Billy Reidi, Fashion House J. Mendeli või Oscar de la Renta moeshowdel.

Lady Gagalt uus hitt „Telephone“

Lady Gaga uus lugu „Telephone“ on juba jõudnud hitiks saada. Vaata uue loo videot, mis on lausa üle 9 minuti pikk ja kus kasutatud LG telefoni.

Kõik head bändinimed on juba võetud

Wall Street Journal kirjutab, et kui endine Led Zeppelini bassimängija John Paul Jones tegi hiljuti uue rokkbändi, jäi ta tõsiselt jänni bändile nime leidmisega. Selgus, et kõik pähe tulnud võimalikud nimevariandid olid juba võetud. Sellise probleemiga seisavad silmitsi paljud uued bändid.

Beatles

Paljude jaoks on nime leidmisel lahenduseks osutunud seosetute sõnaühendite kasutamine. Ka Jones’i bändi nimeks sai Them Crooked Vultures. Märtsis Texases, USAs toimuval muusikafestivalil võib esinejatena nimekirjast leida selliste veidrate nimedega bände, nagu seda on And So I Watch You From Afar, Everybody Was In the French Resistance…Now! jpt.

Loe tervet kirjet →

Marilyn Manson Arena Rigal

Skandaalne Ameerika rokkmuusik Marilyn Manson tuleb meie lõunanaabritele külla ning esineb 15. novembril Riias Arena Rigal. Suurejooneline ning samas provokatiivne kontsert saab artisti jaoks olema esimene kord esineda Lätis ning on samas ka uue maailmaturnee ainsaks showks Baltimaades.

Marilyn Manson

Marilyn Manson asutas oma bändi 1989. aastal. Läbimurre saabus 1993. aastal, kui bänd sai ettepaneku olla kuulsa Nine Inch Nailsi soendajaks. Marilyn Manson on välja lasknud seitse albumit – “Portrait of an American Family” (1994), “Antichrist Superstar” (1996), “Mechanical Animals” (1998), “Holy Wood” (2000), “The Golden Age of Grotesque” (2003), “Eat Me, Drink Me” (2007) ja sellel aastal ilmunud “The High End Of Low”. Bänd on võib uhkustada kahe Grammy nominatsiooniga, rida autasudega telekanalilt MTV ning ajakirjadelt Billboard ja NME. Šokirokkar on müünud oma karjääri jooksul üle 44 miljoni plaadi kogu maailma. Plaadid on saavutanud Ühendriikides, Kanadas ja Austraalias plaatinastaatuse.

Loe tervet kirjet →

Salsa

Salsa on Kariibi päritolu muusikastiil, kuid samuti samanimeline tants 4/4 taktimõõdus, mida tantsitakse nii paaris kui soolotantsuna. See stiil kujunes välja 1960.–1970. aastatel Põhja-Ameerikas Ladina-Ameerika immigrantidest muusikute hulgas, sulatades mõjusid Kuubalt, mujalt Ladina-Ameerikast ja ka Aafrikast ning oma jälje on jätnud ka džässmuusika.

Salsa

Teravamaitselise kastme järgi oma nime saanud salsa või siis üldse laiemalt ladina tantsustiilid sobivad neile, kes armastavad tempokat lõunamaist muusikat ning tunnevad, et nende soontes voolab veri veidi kiiremini kui teistel. Ladina tantsud nagu salsa, reggaeton, cha-cha ja samba on ülimalt ekspressiivsed ning ilmekad, olgu need siis grupis tantsitavad või paaristantsuna. Temperamentsete tantsude keerutused ja kiire jalgade töö mõjub hästi kogu su kehale ning on tõhus viis rasvu põletada, eriti kõhupiirkonnas. Mis võiks olla sellest veel parem!?

Loe tervet kirjet →