Sildi: "loodus"

Vee hävituslik jõud

Vesi, mis tavaliselt seostub meile oma rahustavate ja hellitavate omaduste poolest, tõestas alles hiljaaegu, et võib olla üks võimsamaid ja hävituslikumaid jõudusid maailmas.

Tsunami

Florida State University okeanograafia professor Philip N. Froelich tõdeb, et kui rääkida nö veeseinast, mille kõrguseks on 10 meetrit ja pikkuseks kaks kilomeetrit, siis võib seda põhimõtteliselt võrrelda sadade tankidega, mis on tulemas järjest lähemale. Hoolimata sellest, et tegu on vedela ainega, toimib see sama moodi nagu üks suur ja raske haamer.

Loe tervet kirjet →

10 kõige värvilisemat linna maailmas

Tihtipeale ümbritsevad meid vaid hallid ja igavad toonid, kuid maailmas leidub 10 linna, mis on erilised oma värvidekülluse poolest. Rohkem infot ja pilte maailma kõige värvikamatest linnadest leiab Environmental Graffiti kodulehelt.

Riomaggiore linnake Itaalias

14 kõige haruldasemat imetajat selgunud

National Geographic on välja selgitanud 14 kõige haruldasemat imetajat. Nende seast võime leida näiteks kahe küüruga kaamli, sumatralase ja ka musta ninasarviku. Haruldastest imetajatest on võimalik pikemalt lugeda ja nende pilte vaadata National Geographicu kodulehel.

Imetajad

50 nõuannet keskkonnast hoolivamate jõulude heaks

Jõulud tähendavad perioodi, mil võetakse hetkeks aeg maha ja kogunetakse oma lähedastega. Kahjuks tähendab see üldjuhul ka tavalisest suurema koguse prügi tekkimist.

Jõulud

Igal aastal avatakse Suurbritannias pühadeaegse nädala jooksul 750 miljonit veinipudelit enam kui tavaliselt ja kasutatakse ära 83 ruutkilomeetrit pakkimispaberit, millega oleks võimalik ära katta kogu Guernsey saar. Samas on võimalik kodus valmistatud toidu, isetehtud kaunistuste ja pisut rohkem läbi mõeldud kingitustega tunda samaväärset pühade meeleolu ja nutikalt tegutsedes hoida oluliselt ka raha kokku. Selleks vajalikke nõuandeid leiab Telegraphi kodulehelt.