Sildi: "kultuur"

Veneetsia biennaal

Veneetsia biennaal on rahvusvaheline kujutava kunsti suurnäitus aastast 1895, mis on olnud juba üle saja aasta üks maailma prestiižsemaid kultuuriinstitutsioone maailmas. Asutamisest saadik on see olnud avangardkunsti lipulaevaks, propageerides uusi kunstitrende ja organiseerides kaasaaegse kunsti näitusi.

Veneetsia

Alguse sai see kõik 19. aprillil 1893. Aastal, kui Veneetsia linnavalitsus linnapea Riccardo Selvacio ettepanekul võttis vastu resolutsiooni, millega otsustati luua kunstibiennaal Itaalia kunsti eksponeerimiseks. Üritus plaaniti pidulikult avada 22. aprillil 1894. aastal. Paraku lükkus üritus edasi ning esimene kunstinäitus toimus hoopis aasta hiljem – 30. aprillil 1895. aastal. Alates sellest ajast on näitus toimunud iga kahe aasta tagant.

Loe tervet kirjet →

Suve parimad laagri-tüüpi kultuurifestivalid Suurbritannias

Mitmesuguste festivalide seas on heaks suviseks meelelahutuseks erinevad laagri-tüüpi kultuurifestivalid. Eriti rohkelt võib neid leida Suurbritanniast.

Eelmise aasta Port Eliot festival Cornwallis

28.-31.juuli toimub Dorsetis Camp Bestival – just iga päev ei ole võimalust telkida ja nautida festivalimelu 17. sajandi Lulworthi lossi valdustel. Camp Bestival on nelja telkimisalaga, eraldi lasteprogrammi ning mõnusa muusikaga (artistid nagu Laura Marling, Katy B, Blondie, Primal Scream, jne) suveüritus, kus igav ei hakka mitte kellelgi.

Loe tervet kirjet →

Kes on hipster ja kust ta tuleb?

Kas olete tähele pannud, et kuuleme sageli sõna „hipster”? Tavaelus kasutatakse seda nii omadus- kui nimesõnana, tihti ka halvustavalt. Kes siis on see müstiline olevus?

Termin “hipster” tuli esmakordselt kasutusele USAs 1940. aastatel mõistest “to be hip”, mis tõlkes tähendab “olla teemas” (sealt ka tuntum mõiste „hippi”). On ka oletusi, et mõiste „hipster” on tulnud sõnast „hop”, mis slängis tähendas oopiumi. Tol ajal kutsuti selle sõnaga subkultuure, kes kerkisid esile jazzifännide hulgas.

Oma elustiiliga on nad inspiratsiooniks ka moetegijatele

Tänapäeval kirjeldatakse selle mõiste abil pigem linnas elavaid 16-25a keskklassi noori, kes on huvitatud välismaa eliitkultuurist ja päevakajalisest kunstist. Nende huvide hulka kuulub tihti ka indie rock, alternatiivsed filmid, ajakirjad nagu Vice ja Clash.

Loe tervet kirjet →

Kunstimaailma iga-aastane palverännak

Taas on kunstiärimehed ja kollektsionäärid kogunemas Hollandisse Maastrichti, kus peetakse maailma üht juhtivat kunsti- ja antiigimessi Tefaf.

Tefaf

Peab tõdema, et päris huvitav oleks sellisel suurel messil hetkeks ära eksida. Ei oskaks ju eales ette kujutada, milline rohkem kui 30 000 tööst vanusega kuni 7000 aastat satub silme ette, jalutades ümber järgmise nurga. Selleks võib olla näiteks Vana-Kreeka jumal, suursugune keskaegne käsikiri, Rembrandti portree, üliharuldane impressionistlik maal, midagi pilkupüüdvat Andy Warholilt või mõne 21. sajandi lootustandva keraamiku töö.

Loe tervet kirjet →