Kategooria: "Teadus"

Dokumentaal: Mees, kes leiutas hiiglasliku 3D printeri

Kas kujutate ette, et tänapäeval on võimalik printida ka täissuuruses 3D maju? Kõlab tõesti uskumatult. eks! Siiski, Itaalia päritolu robootika geenius Enrico Dini on just see mees, kes on sellised hiiglaslikud printerid leiutanud.

Enrico teadmised ja saavutused on hämmastavad. Sestap usume, et ka teil, kallid LG fännid ja blogi lugejad, oleks huvitav selle mehe andest ja elust rohkem teada. Siin on dokumentaalfilmi „Mees, kes prindib maju“ treiler. Äkki tekitab selle vaatamine Enrico Dini vastu ka suuremat huvi!

Enrico Dini ja käesoleva dokumentaalfilmi kohta saab natuke rohkem lugeda boingboing.net veebilehelt.

Miks on hommikune rutiin loomevõime tapja?

TIRRRRRRR. Äratuskell kuulutab järjekordse nädalapäeva algust. Sa roomad voodist välja, kiirustad dushi alla, paned riidesse ja jooksed uksest välja. Ja Sul ei olnud momenti, et mõelda. Lihtsalt mõelda. Selline stressirohke rutiinne tegutsemine paneb Sul vererõhu tõusma. Kui oled jõudnud kontorisse, viskad kiire pilgu päevasele ajalehele. Seejärel täidad oma tassi hommikukohviga ja sukeldudki töösse, mis nõuab loovust ning kreatiivset lähenemist ja probleemide lahendamist. Edu sellega!

Selline rutiin ja hommikune tegutsemine pärsib tegelikult igati loomevõimet, mida meil paljudel oma igapäevatöös ju tegelikult vaja läheb. Loe tervet kirjet →

Pildid hämmastavatest transpordivahendite leiutistest

Toome oma lugejateni mõned hämmastavamad pildid erinevatest transpordivahendite leiutistest.

Reaktiiv-seljakott

Reaktiiv-seljakott

Loe tervet kirjet →

Mõned viimase aja geoloogilised avastused

Geoloogia on teadus, mille uurimisobjektiks on planeet Maa. Geoloogid aitavad otsida esmaseid tõendeid maa laamtektoonika ja ajaloo kohta. Tänapäeval kasutatakse geoloogiat mineraalide ja süsivesinike uurimiseks ja veevarude hindamiseks. Samuti aitab see distsipliin teadlastel paremini mõista loodusõnnetuste ja korduvate keskkonnaprobleemide olemust ja võimalikke põhjuseid.

Planeedi Maa vanus on ligikaudu 4,54 miljardit aastat. Meie planeedi loodusstruktuurid lubavad geoloogidel, arheoloogidel ja ajaloolastel aru saada loodusnähtustest ning nende mõjudest inimestele. Järgnevalt toome välja mõned geoloogilised avastused, mis on saanud teadusmaailmas palju kõlapinda. Avastused on tehtud lähima 15000 aasta jooksul, mis geoloogilises ajaplaanis tähendab üsna hiljutist ajaraami.

Jumalate sild

Jumalate sild

Jumalate sild on looduslik sild, mis tekkis Bonneville’i maanihke tagajärjel, mis on üks suurimaid maanihkeid, tänu millele sulustus Columbia jõgi Cascade Locks tammi taha Oregonis, USAs. See loodusnähtus kannabki vanade põlisameeriklaste legendide kohaselt Jumalate silla nime.

Loe tervet kirjet →

Tervist, võõras!

Homo sapiens‘i erakordne edulugu on nelja tähtsa faktori tulemus: intelligents, keel, oskus asju osavalt töödelda nii, et neist saab vormida tööriistu ning koostöö. Läbi ajaloo on antropoloogid uurinud nii üht kui teist tunnust, et selgitada välja see kõige olulisem. Hetkel on kõige moodsam uurimusobjekt koostöö. Täpsemalt, miks on inimesed nii koostööaltid inimestega, keda nad absoluutselt ei tunne ning kes võivad teisi ka petta.

Inimene

Suured uurimistööd, mis hõlmasid endas põlvkondade uurimist, erinevate keeruliste mudelite loomist ja muud sellist, jõudsid järeldusele. Nagu teadlased ennustasidki, on isekuse hind usaldamisest suurem. Seega – kasulik on olla usaldav isegi siis, kui oled mõned korrad petta saanud! Kui sellele mõtlema hakata, siis kõlab väga loogiliselt.

Loe tervet kirjet →

Kosmoseajastu lõpp on käes?

Igast entsüklopeediast võib leida fakti, et maakera ekvatoriaalne diameeter on 12 756 kilomeetrit. Siiski – kui võtta veel arvesse atmosfääri, võiks diameeter tulla umbes 13 000 km, sisaldades ka õhku. Tänaseks ei pruugi aga seegi olla enam täpne.

Ümber maa tiirleb suurel hulgal satelliite, millest osa on paarisaja kilomeetri kõrgusel, kuid paljud lausa 36 000 km kaugusel maast, kus nad pidevalt ümber sama maakera punkti keerlevad – kohas, kus asjadel võtab ümber maa ringi tegemine täpselt 24 tundi. Sellisest vaatevinklist on Maa tõesti palju suurem, kui ametlik fakt seda ütleb ning võib ka öelda, et siiamaani on kosmoseajastu olnud tõeline edulugu.

Kas tõesti hakkab kosmoseajastu lõppema?

Telekommunikatsioon, ilmateated, põllumajandus ning metsandus – kõigil neil tegevusaladel on kosmoseajastu jooksul toimunud suured edasiminekud. Samamoodi on aga ka sõjandusega, kus nutikad raketid võidakse juhtida ükskõik millisesse maailma sihtpunkti, millal tahes.

Loe tervet kirjet →

Michio Kaku maailm

Dr Michio Kaku on teoreetiline füüsik, bestselleri autor ning teaduse populariseerija. Lisaks on Dr Kaku stringiteooria üks asutajaid. Stringiteooria eesmärgiks on anda ühtne kirjeldus kõikidest asjadest ning peamistest universumi jõududest.

Michio Kaku

Tema raamat „The Physics of the Impossible” räägib sellest, kuidas ulmetehnoloogia võib tõesti tulevikus võimalikuks saada. Tema teiste raamatute hulka kuuluvad veel „Hyperspace: A Scientific Odyssey Through Parallel Universes”, „Time Warps”, „Tenth Dimension”, mis valiti The New York Times’i ning Washington Post’i 1994. aastal üheks parimaks teaduslikuks raamatuks ning „Parallel Worlds: A Journey Through Creation, Higher Dimensions, and the Future of the Cosmos”, mis oli Samuel Johnson’i auhinna üks finalistidest.

Loe Dr Michio Kaku’st edasi Gerald Celente Channel’i blogist.

Visa digitaalne rahakott kiirendab mobiilimaksete võidujooksu

Elektroonilised mobiilimaksed jaekaubanduses pole täna veel oma tähelennuks valmis, kuid nad on kahtlemata selles suunas liikumas.

Digitaalne rahakott

Viimane, kes sellesse võidujooksu hiljuti lisandus, on Visa, üldtuntud finantsteenuste firma, kes teatas digitaalse rahakoti loomisest läbi nende Near Field Communication’i või NFC tehnoloogia.

Loe tervet kirjet →

Põhjus, miks üksildus võib olla tervisele halb

Lõpuks on teadlased avastanud ka midagi praktilist reaalse elu jaoks. Nüüd, on sul kõneainet vestluse alustamiseks selle veetleva võõraga, kes üksikult baarileti taga istub – nimelt, üksindus võib inimest haigeks teha.

Baar

Teadlased on tõestanud, et üksikutel inimestel diagnoositakse tihedamini südamehaigust ja vähki. Tsiteerides eelmisel aastal ilmunud uurimustööd The Public Library of Science on see võrreldav kroonilise suitsetamise ja joomisega. Selles uurimustöös vaadeldi üle 300 000 inimese 7,5 aasta vältel ja tuldi järeldusele, et paarisuhtes olevatel inimestel on 50% rohkem võimalusi tervet elu elada kui üksikutel.

Loe tervet kirjet →

Mees, kes nägi hiidlaine tulekut ette

Maavärin ja hiidlaine, mis tabasid Jaapani rannikut 11. märtsil, tuli paljudele ootamatult. Nende paljude hulgas ei olnud geoloog Masanobu Shishikura, kes hoiatas õnnetuse eest juba eelmise aasta suvel.

Tsunami

Masanobu Shishikura kirjutas võimalikust tsunami tulekust 2010.a. augustis

Dr. Shishikura, keda kutsutakse nüüd Jaapani Cassandraks, tegeleb maakihtide uurimisega. Ta on veendunud, et sellised maavärinad toimuvad iga 450-800 aasta tagant ning ta püüdis koos oma kolleegidega hiljuti toimunud õnnetuse eest inimesi hoiatada juba eelmise aasta suvel.

Loe tervet kirjet →