Kategooria: "Sport"

Londoni Olümpiamängud 2012 – põnevuse piir või tehnoloogia uus ajastu?

Paljud londonlased ootavad põnevusega 2012. aasta olümpiamänge, sest atleetide vahelised jõukatsumused ning uute rekordite püstitamised on publikut alati köitnud. Vaatamata meeletule turisti voolule ning ülerahvastusele, on oluümpiamängud väga positiivne üritus, mille üle Suurbritannia väga uhke olema peaks.

London olümpiamängudel 2012

Siiski ei ole see ainult sport, mis inimestele huvi pakub. Tehnoloogia uusimad arengud on olümpiamängude lahutamatuks osaks saanud. Sotsiaalmeedia, e-pangandus, 3D televisioon, HD otseülekanded ning Euroopa suurim Wi-Fi tsoon on kõigest murdosa uutest ning innovatiivsetest lahendustes, mis Londoni Olümpiamängudel figureerima hakkavad.

Loe tervet kirjet →

Monaco 2012 Formula 1 Grand Prix

Monaco Grand Prix on küll üks selline võidusõit, mille võitmisest unistab iga juht.  Nagu Indy 500 või Le Mans on see täiesti eraldiseisev võistlus. Monte Carlos võitmiseks on vajalik kombinatsioon täpsest sõidust, tehnilisest täiuslikkusest ning puhtast vaprusest.

Armco ringrada ei jäta vigade tegemiseks võimalust, nõudes rohkem pühendumust kui ükski teine Formula One rada. Autod sõidavad maksimaalsel võimsusel ja pidurid teevad sõidul kõva tööd. Sealne möödasõit on pea võimatu – seetõttu on Monacos kvalifitseerumine kriitilisem kui mistahes muul Grand Prix’l.

Monaco 2012 Formula 1 Grand Prix

Portier’i nurk on Monacos hea ringiaja saamisel võtmetähtsusega. Sellele eelneb aga Loews’i juuksenõelakurv, mis on aeglaseim nurk terves Formula One’s ning tunnel, mis on üks väheseid kiirendamiskohti tervel ringil. Mitmed kuulsad nimed, nt Ayrton Senna ja Michael Schumacher, on oma sõidu just sellel lõigul rajapiiretes lõpetanud.

Loe tervet kirjet →

LG jätkab lumelaua maailmakarika võistluste toetamist

LG ja Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) avalikustasid sponsorluslepingu, mille alusel jätkab LG ka 2011/2012 hooaja lumelaua maailmakarika võistluste toetamist.

LG ja Rahvusvaheline Suusaliit (FIS)

„Lumelauasport on üks väheseid spordialasid, mis paelub eelkõige noort ja intelligentset publikut,” kommenteeris LG esindaja Simon Kang. „Meie koostöö rahvusvahelise suusaliiduga pakub põnevat ja nooruslikku moodust klientidega suhtlemiseks ning võimalust tõsta LG brändi tuntust ülemaailmsetel võtmeturgudel,” lisas Kang.

Loe tervet kirjet →

Nippe, kuidas elada tervislikult!

Stanfordi Ülikooli teadlased selgitasid hiljuti 538 jooksja näitel välja, et hoides oma eluviise aktiivsena just jooksmise abil, lisab see meie eluaastatele juurde koguni 16 aastat.

Samasuguselt mõjub meile tegelikult mistahes kehaline tegevus. Kuidas aga saada jalg tervislikult elamise ukse vahele, kui sporditegemine pole just Sinu parim sõber? Siin on mõned nipid!

Vitamiinid

# Söö vitamiine, et Su keha saaks kõik vajaliku kätte! Nii oled Sa ise rõõmsam ning haigused ei hakka liiga kergelt külge.

Loe tervet kirjet →

5 põhjust, miks tuleks käia tööl rattaga

Järgnevalt toome oma lugejateni 5 põhjust, miks oleks hea käia tööl rattaga.

1. Sa oled õnnelikum

Sa oled õnnelikum

Kui Sa teed füüsilist trenni, siis eritab Su keha organismi seratoniini hormooni, mis panebki Sind nii hästi tundma. Ja nii ongi tuju parem. Ilus ilm ja värske õhk on seejuures heaks boonuseks!

Loe tervet kirjet →

Purustamatud spordimaailma rekordid

Mõned spordimaailma rekordid on tänaseks muutunud pea et legendaarseteks, mis püsivad ületamatute ja purustamatutena juba aastakümneid. Mine võta kinni, kas tegu on üliinimlike saavutustega või on mõni muu uskumatu tegur mängus…

Steffi Graf

Steffi Graf arvatakse olevat parim naistennisist ajaloos, kuna ta on hoidnud WTA edetabelis esikohta kauem kui ükski teine mängija. Tänaseni ei ole keegi tema saavutusele isegi ligilähedale jõudnud.

Loe tervet kirjet →

Kõige ohtlikumad spordialad maailmas

Enamus inimestele tähendab sportimine üsnagi ohutut ja lihtsat tegevust. Tavaliselt on olemas pall, mida kas lüüakse jala või kurikaga või üritatakse seda saada kindlasse auku üüratul muruväljal.

Spordialad

Aga on olemas ka selliseid inimesi, kelle jaoks pole tegu õige spordiga, kui ei valata tohutult verd, higi ja pisaraid. Nende inimeste jaoks on IT thing kokku pannud 11 kõige ohtlikumat spordiala maailmas. Enne ühegi nimetatud tegevuse juurde asumist soovitame kindlaks teha, et Teil on eriti hea tervisekindlustus.

Rulluiskudega Eiffeli tornis

Vanasti pidid inimesed toidu laule saamiseks oluliselt rohkem vaeva nägema kui praegu. Käidi küttimas ja kalal, see vallandas adrenaliini.

Tänapäeval on aga toit poes, turul, keldris. Et kõht täis saada kulub ehk mõni minut.

Aga inimestel on adrenaliini vaja. Et seda saada ronis näiteks üks mees Eiffeli torni tippu ja kihutas sealt rulluiskudel alla. Peadpööritav julgustükk aga adrenaliin, missugune.

JABULANI

On saanud juba traditsiooniks, et igaks jalgpalli suursündmuseks valmib uus ning eeldatavalt eelmistest veelgi parem pall. Saage tuttavaks 2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ametlik jalgpalliga – JABULANI. IsiZulu keeles tähendab see “tähistama”.

JABULANI

JABULANI kontseptsioon on läbi mõeldud algusest lõpuni. Tema kujundus on inspireeritud Lõuna-Aafrikast, kus 2010. aastal toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused. JABULANI pärineb Bantu isiZulu keelest, mis on üks 11 Lõuna-Aafrika Vabariigi ametlikust keelest ning seda kõneleb ligi veerand elanikkonnast. Uue ametliku palli nimi on lugupidamisavaldus kirglikule mängule, mis ühendab järgmisel suvel Lõuna-Aafrikas fänne üle kogu maailma.

Loe tervet kirjet →

Lumelaud

Lumelaua sõit on talispordiala, mille harrastajad kinnitavad oma jalgade külge laua ning sõidavad sellega mööda lumiseid mäekülgi alla. Alates 1998. aastast kuulub lumelauasõit taliolümpiamängude kavasse. Kust aga lumelaud pärineb?

Lumelaud

Lumelaua leiutamise au ei saa konkreetselt kellelegi omistada, kuid on isikuid, kes on lumelaua arengus mänginud olulist rolli. Esimeseks neist loetakse M. Burchett, kes 1929 aastal lõikas vineerist välja lauatüki ning kinnitas oma jalad riidetükkide ja hobuseohjadega selle külge. Lumelaua üks eelkäija snurfer muutus populaarseks 60-ndatel, mil alustati nende masstootmist. Esimese tänapäevase lumelauani jõudis J. Burton kasutades lumelaua valmistamisel suuskade tehnoloogiat. Prototüüp oli valmistatud materjalis P-Tex.

Loe tervet kirjet →