Kategooria: "Reisi"

Boeing kohandab 2013. aastaks lennukid mobiiltelefonide kasutamiseks

Boeing teatas, et plaanib peagi mõned oma lennukid varustada pardal mobiili kasutamiseks vajalike seadmetega. Kolmapäeval saadetud pressiteates ütles ettevõtte esindaja, et nad on juba alustanud 747 ja 777 lennukitele ühendusseadmete paigaldamist ning et lennukid peaksid mobiilisõbralikuks saama 2013. aastaks. Boeingu 787 Dreamliner lennukitel on juba võimalik kasutada komplekti, mis võimaldab mobiili kasutamist, kuid Boeing plaanib neidki aasta lõpuks täiendada.

Lisaks sellele, et uus süsteem lubab pardal kõnesid teha ja vastu võtta, on nende abil võimalik ka Wi-Fi võrguga ühenduda ja otse-eetris teleülekandeid jälgida. Samas on jätkuvalt ebakindel nende süsteemide rakendamine, sest varustuse peab kõigepealt heaks kiitma FAA, mis pole veel otsustanud, kui turvaline selline lahendus lennuki pardal on.

Loe täpsemalt theverge.com veebilehelt.

Toredad pisiasjad reisimise juures

Vahest tekitab ka reisimine ja reisil olemine tülpimust, väsimust ja igavust. Siin on aga mõned pisiasjad, millele me tihti suurt tähelepanu ei pööra, kuid mis meile reisidel tihtipeale siiski nii palju rõõmu toovad.

  1. Olla esimeste seas, keda lennule kutsutakse Loe tervet kirjet →

Kuhu põgeneda oleviku eest

Tõenäoliselt on kõik, mida Sa oma mesinädalatelt tahaksid, vaid põgenemine sellest modernsest maailmast. Ja polegi tegelikult kaugele vaja vaadata. Siin on mõned meiepoolsed nõuanded retro-stiilis puhkuseks.

Havana, Kuuba

Tiiruta ‘50ndate hõngulises äärelinnas Habana Viejas. Koloniaalajastu ehitised juba lagunevad, lapsed mängivad pesapalli kepiga, naised käivad shopingul juukserullid peas, mööda veerevad USA vintage autod. Pole kohta, kus Sinu kujutlusvõime saaks nii suured tiivad – kõik see on ju nii romantiline, silmipimestav, korratu ja realistlik. Võta suund Casa de la Musica poole, mis on tuntud oma kuuma salsa ja kuumade kuubalaste poolest. Sisene sinna kontvõõrana ning õpi tantsima nagu kohalikud. Havanal oleks justkui oma ajavöönd – nii eriline on see kõik!

Mis seal praegu toimub? Uuri järgi, kuulates Radio Havana raadiojaama. Loe tervet kirjet →

Suursugune Jaapani söekaevandussaar on külalistele avatud

Jaapanis, Nagasaki ranniku lähedal paiknevat Hashima saart kutsutakse Sõjalaeva saareks (Battleship Island). Aastatel 1887 – 1974 tegutses seal söekaevandus, mis petrooleumi võidukäigu tõttu praktiliselt päevadega töötukas jäänud töölistest tühjenes ja vaikselt lagunema jäi.

Paari aasta eest aga avati saar turistidele ning turvapiirete tagant, aga nagu David Pescovitz kirjutab, salamisi ka piiretest mööda uitades, saab tutvuda võimsate lagunevate tehasemassiividega.

Kel Jaapani retk plaanis, lisage see koht kindlasti oma marsruuti!

Turistide tüütud kombed

Tihti suudavad turistid olla äärmiselt tüütud. Kas pole nii? Siin mõned näited.

turist, Taani, Väike merineitsi

Näiteks suudavad Taanis paljud turistid vinguma hakata, kui neid Väikse Merineitsi kuju juurde viia. Nimelt on skulptuur nende arust liiga-liiga pisike.

Loe tervet kirjet →

Sürreaalsed Google Street View pildid üksildastest paikadest maailmas

Fotograaf Aaron Hobson, kes avastas Google Street View rakenduse ajal, mil otsis sobivaid võttepaiku oma uue filmi tarvis, leidis, et Google’i interaktiivsete kaartide piltidest võib leida ka sellised jäädvustusi, mis peegeldavad hoopis teistsugust, lausa sürreaalset üksindust ja isoleeritust. Need fotod pärinevad kusjuures maailma erinevates paikadest.

Inverallochy, Šotimaa

Inverallochy, Šotimaa

Loe tervet kirjet →

Linnad, mida 2012. aastal külastama peab

Lonely Planet on kirja pannud oma kõige lemmikumad linnas 2012. aastaks. Need on linnad, mida järgmisel aastal lihtsalt peab külastama!

1. London

London

London saab taas populaarseks! Just 2012. aastal korraldab see linn olümpiamänge. Seda melu tuleb oma silmaga näha!

Loe tervet kirjet →

Rahvusvaheliste rändurite populaarseimad sihtkohad

Hoolimata siiani kestvast majanduslangusest pole inimesed unustanud reisimist ja ringirändamist. Näiteks tõusis 2010. aastal turism 7% – kokku ületas kodumaa piire ligi 940 miljonit inimest, et avastada uusi kohti ja kogeda uusi elamusi. Vastavalt Maailma Turismi Organisatsiooni andmetele saame tuua välja mõned kõige külastatavamad turismialased sihtkohad.

1. Prantsusmaa

Külastajaid (miljonites): 76.8

Protsendiline muutus võrreldes 2009. aastaga: Muutust pole

Lonely Planet’i andmetel populaarseimad vaatamisväärsused, sihtkohad: Vallée Blanche, Pariisi muuseumid, Mont St-Michel, Épernay, Gujan Mestras

Prantsusmaa

Loe tervet kirjet →

Kõige kallimad ehitised maailmas

Kinnivara võib olla kallis, kuid te ei kujuta ettegi KUI kallis. Alljärgnevalt toome välja mõned ehitised maailmas, mille ehitamine on nõudnud suure kopsaka rahasumma.

#1 Wynn Resort Las Vegases – ehitati 2.7 miljardi dollari eest.

Wynn Resort Las Vegases

Loe tervet kirjet →

Maailma kalleimad hotellid

Kas oled plaaninud kogeda unelmate puhkust, mis oleks täis luksust? Äkki saad meilt ideid, sest tutvustame täna mõningaid maailma kõige kalleimaid hotelle.

Hotell Castello Santa Margheritas, Itaalias – üks öö maksab $1,246

Hotell Castello Santa Margheritas, Itaalias

Loe tervet kirjet →