Kategooria: "Kunst"

LG ja Londoni Juurviljaorkestriga püsiv ad ülemaailmsel keskkonnapäeval värskete

Toidu raiskamise kohta teadlikkuse kasvatamiseks tegi LG tänavusel ülemaailmsel keskkonnapäeval koostööd Londoni Juurviljaorkestriga ja demonstreeris, kuidas arenenud külmutustehnoloogia abil saab värskete toitude eluiga nädalaid või kuid pikendada, nii et see vastab isegi kentsaka performance-kunsti nõudmistele.

Loe tervet kirjet →

Daniel Lai raamatuskulptuurid

Kunstnik Daniel Lai on oma kätega meisterdanud imevahvad raamatuskultuurid, kus rolli mängivad ka pisikesed inimkujud. Skulptuure saab osta kunstniku Etsy poest.

Raamatuskulptuurid

Loe tervet kirjet →

Musikaalsed Värvid

On uskumatu, et helisid saab tekitada ka värvide abil, ilma tavapäraste muusikainstrumentideta. The Audible Colors projekt on selle teoks teinud. Tegu on audio-visuaalse instrumendiga, mille puhul tekivad helid lähtudes värvidest, mida saavad fikseeritud arvuti veebikaamera poolt. Iga noot vastab kindlale värvile (punane, sinine ja roheline).  Ning täpselt nagu värviratta puhul, tekivad põhivärvide segamisel seguvärvid, mis vastavad omakorda juba uutele helidele.

Musikaalsed Värvid

Loe tervet kirjet →

Arhitektuuriteemaline kunstipärane inimeste kätetöö

Kunstnik Sean Edward Whelan esitleb suurepärast kunstitööd. Läbi oma uskumatult keerukate pliiatsi illustratsioonide, loob ta inimese kujutisi, mis koosnevad majadest, hoonetest ja muudest taolistest struktuuridest.

Sean Edward Whelan

Sean Edward Whelan, kes on pärit Austraaliast, elab ja töötab hetkel Joetsus, Niigatas, Jaapanis. Päeval on ta inglise keele õpetaja ning öösel töötab ta oma imepäraste illustratsioonide ja kunsti kallal. Tema kunstis on olulisel kohal rikkaliku tekstuuriga traditsioonilised Jaapani hooned, sillad ja laternad. See näitab, et Sean Edward Whelan on oma uude ümbrusesse selgelt armunud.

Loe tervet kirjet →

Võrratu kunstkäsitöö

Meie umber on nii palju erinevaid asju. Kodu täis suuremaid või väiksemaid nipsasjakesi. Kõige hinnalisemad nendest on aga tihtipeale need, mis valmistatud käsitööna, teenigu nad siis vähem või rohkem praktilist eesmärki. Järgnevalt toomegi oma lugejateni mõned huvitavamad kunstkäsitööliigid.

1. Ikebana – Jaapani lilleseadmise kunst

Ikebana

Loe tervet kirjet →

Veneetsia biennaal

Veneetsia biennaal on rahvusvaheline kujutava kunsti suurnäitus aastast 1895, mis on olnud juba üle saja aasta üks maailma prestiižsemaid kultuuriinstitutsioone maailmas. Asutamisest saadik on see olnud avangardkunsti lipulaevaks, propageerides uusi kunstitrende ja organiseerides kaasaaegse kunsti näitusi.

Veneetsia

Alguse sai see kõik 19. aprillil 1893. Aastal, kui Veneetsia linnavalitsus linnapea Riccardo Selvacio ettepanekul võttis vastu resolutsiooni, millega otsustati luua kunstibiennaal Itaalia kunsti eksponeerimiseks. Üritus plaaniti pidulikult avada 22. aprillil 1894. aastal. Paraku lükkus üritus edasi ning esimene kunstinäitus toimus hoopis aasta hiljem – 30. aprillil 1895. aastal. Alates sellest ajast on näitus toimunud iga kahe aasta tagant.

Loe tervet kirjet →

Kunstimaailma iga-aastane palverännak

Taas on kunstiärimehed ja kollektsionäärid kogunemas Hollandisse Maastrichti, kus peetakse maailma üht juhtivat kunsti- ja antiigimessi Tefaf.

Tefaf

Peab tõdema, et päris huvitav oleks sellisel suurel messil hetkeks ära eksida. Ei oskaks ju eales ette kujutada, milline rohkem kui 30 000 tööst vanusega kuni 7000 aastat satub silme ette, jalutades ümber järgmise nurga. Selleks võib olla näiteks Vana-Kreeka jumal, suursugune keskaegne käsikiri, Rembrandti portree, üliharuldane impressionistlik maal, midagi pilkupüüdvat Andy Warholilt või mõne 21. sajandi lootustandva keraamiku töö.

Loe tervet kirjet →

Mis peitub Mona Lisa silmade taga?

„Mona Lisa” – see naeratus, need silmad, müsteerium tema isiku ümber. Ilmselt maailma kõige kuulsama maali kohta on üles kerkimas uued niidiotsad. Nimelt väidab üks Itaalia päritolu teadlane, et Leonardo da Vinci 16. sajandi meistriteosel kujutatud salapärase naise silmad sisaldavad salapärast koodi.

Mona Lisa

Täpsemalt saab mõistatuslikust avastusest lugeda AOL uudiste veebilehelt.

„Olen pariislanna“

„Olen pariislanna“ on prantsuse fotograafi Baudouini uusim fotonäitus, kus kaamerasilma ette on jäänud Pariisi naised oma kodudes. Pariislannade erinäoliste korterite ja ateljeedega saate tutvuda Fubize kodulehel.

Olen pariislanna

Guido Daniele – kunstnik, kes maalib kätele

Kunstnik Guido Daniele sündis Itaalia linnakeses Soveratos, kuid nüüd elab ja töötab Milaanos. Alates 1990. aastatest on ta oma loomingus võtnud kasutusele kehamaalingute tehnika ja tema viimane projekt kujutas endast kauneid käemaalinguid, millega saab lähemalt tutvuda tema kodulehel guidodaniele.com.

Guido Daniele kunst