Kategooria: "Huvitav"

Sport – meelelahutus telerist või staadionilt?

Tänavune suvi on põnevatest spordisündmustest tulvil alustades Euroopa meistrivõistlustega jalgpallis Rio olümpiamängudeni välja. Spordisõbrale pole staadionist paremat kohta suure mängu vaatamiseks – olla osa rahvahulgast, laulda laule ning jagada hetke.

2016_UH95

Loe tervet kirjet →

Kaks kolmandikku mobiilikasutajatest loeb uudiseid brauseriga

Uudiste agentuurid on iOS, Android, WP7 ja webOS rakenduste loomisele märkimisväärselt energiat kulutanud, samas on neid, kes uudiseid veebilehitseja kaudu loevad, ligi kolm korda rohkem tahvelarvuti ja kaks korda rohkem nutitelefonide puhul. Sellele tulemusele jõudis esmaspäeval avalikustatud Pew Research Center’i uuring.

LG Optimus L9 (P760) Android telefon

Kõigis uuringus osalejatest vastas 60% tahvelarvuti kasutajatest ja 61% nutitelefonide omanikest, et nad loevad enim uudiseid brauseri kaudu. 23% tahvelarvuti kasutajatest ja 28% nutitelefoni kasutajatest kinnitasid, et kasutavad uudiste rakendusi, vastavalt 16% ja 11% vastas aga, et kasutavad rakendusi ja brauserit võrdsel määral.

Loe tervet kirjet →

Shippo motoriseeritud saba liigutab end vastavalt su ajuvõngetele

Kui sind huvitab küberneetiline inimkeha modifitseerimine, kuid sa ei taha teha läbi ekstreemselt valurikast moondamisprotsessi, siis heida pilk Jaapani firma Neuroweari uuele tootele Shippo.

Shippo

Shippo, justkui järg eelmise aasta Necomimi kassikõrvadele, on motoriseeritud saba, mis liputab end vastavalt sinu ajuvõngetele ning teeb sinust koerasarnase olendi.

Loe tervet kirjet →

11 veidrat fakti Oscarite kohta

Filmiakadeemia auhindu ehk Oscareid on jagatud alates 1929. aastast ning 83 tseremoonia jooksul on Välja antud 2809 Oscarit 1853 nominendile. Siin põnevat statistikat selle meelierutava ürituse koha.

1. Oscari-võitjad ei oma tegelikult võidetud Oscari-kuju. Võitmisel sõlmivad nad lepingu, et kui soovivad kuju müüa, peavad nad seda esimesena pakkuma Akadeemiale 1 dollari eest. Vastasel juhul peavad nad trofeest loobuma. See reegel hakkas kehtima alates 1950, mis tähendab, et vanemaid trofeesid on aegajalt siiski müügil. Näiteks maksis Steven Spielberg Bette Davis’e Oscari eest 578 000 dollarit ja annetas selle tagasi Akadeemiale, Michael Jackson aga maksis David Selzniki autasu eest 1999. aastal üle miljoni dollari.

2. Suurim Oscari-ajaloo kaotaja on heli-insener Kevin O’Connell, kes on esitatud alates 1983. aastast nominendiks 20 korral, kuid pole saanud ühtegi autasu.

3. Autasu saamiseks võib nominendiks esitada kindlatele standarditele vastavad filmid – need peavad olema vähemalt 40 min pikad, lindistatud 35mm või 70 mm filmile või 24- või 48-raamisele progressiivsele skaneeritud digitaalkaamera formaadile kindla resolutsiooniga ning linastunud Los Angelas’is tasulise pileti eest vähemalt seitsme päeva jooksul. Täpsemad reeglid leiad siit.

4.  Los Angelase linastumise punkti tõttu ei võitnud 1952. aastal autasu Charlie Chaplini film Limelight. Kui film lõpuks 1973. aastal LA-s linastus, sai ta ka Oscari.

5. Oscari on võitnud ka Briti Infoministeeriumi 1941. aastal propagandamaterjalina valminud film Target for Tonight.

6. Oscari on võitnud ainult üks Oscari nimeline mees: Oscar Hammerstein II, kes võitis autasu parima laulu eest.

7. Tseremooniale järgneval vastuvõtul pakutakse külalistele 1200 pudelit šampust, 1000 vähki, 1200 Kumamoto austrit ja 18 kilogrammi kaaviari. Lisaks ka 7 kg söödavat kulda 4000 šokolaadi-Oscari kattena.

8. Kodak Theater, kus viimasel ajal tseremoonia toimunud on, mahutab 3332 inimest. Alati aga ei ilmu kõik kohale, mistõttu makstakse kuulsatele kohatäitjatele 125 dollarit tunnis, et saal paistaks täis.

9. 2002 aastal venis tseremoonia pikkade kõnede tõttu 4 tunni ja 23 minuti pikkuseks, mistõttu kehtestati kõnedele 45-sekundi reegel – mistahes kauem kestev kõne katkestatakse orkestrimänguga.

10. Lühima kõnega on ajalukku läinud William Holdeni ja Alfred Hithcocki poolt, kes ütlesid mõlemad lihtsalt “Aitäh”.

11. Sama kuulus kui Oscari-kuju, oli 1989. aastani fraas “Ja võitja on…”. Seejärel aga, et kaotajad end paremini tunneksid, asendati see märkamatult fraasiga: “Ja Oscari saab…”

Loe terviklugu SIIT!

Horisontaaldušš

Hommik. Pime ja külm. Suur uni. Äratuskell. Vaja joosta dušši alla. Nii Sa siis seisad seal, silmad kinni, mõtlemas, et Sa võiks anda kõik, et natuke veel magada ning ebamugava duššijoa alt pääseda. Kas tuleb tuttav ette?

Siiski, ka hommikune dušš võib olla palju lõõgastavam ning mõnupakkuvam kui te arvatagi oskate. Ah et kuidas, küsite? Loe tervet kirjet →

LED lumelaudur

Nowness.com veebileht tutvustab meile moefotograafi ja filmitegija Jacob Sutton’i imepärast filmi LED tuledes säravast lumelaudurist. Film, mis on filmitud Alpides, Edela-Prantsusmaal, kujutab profilumelaudur William Hughes’i, kes tehnofanatist disainer John Spatcher’i LED-ülikonnas uhkes üksinduses mööda lumiseid mägesid kihutab.

Film võeti üles kolmel järjestikusel öösel, -25C külmakraadidega. Loe tervet kirjet →

1

Tasuta rakendus aitab ohutumalt kõndides SMS-e saata

Kõik, kes end selle sajandi inimesteks loevad, teavad liigagi hästi, et käies SMS-i toksides võib teeserva või, veel hullem, koerakutsika otsa koperdada või eiteakust ilmunud kanalisatsioonikaevu kukkuda. Loodetavasti pole seda viimast siiski veel juhtunud. Hirm selle ees on igal juhul piisavalt suur, et kõndimise ajaks telefon või tahvel tasku pista.

Geekosystem teatab, et appi tuleb “Läbipaistva ekraani” rakendus Androidile, mis kaitseb telefonisõltlasi, võimaldades neil vaadata läbi telefoni, et näha mistahes takistusi teel. Loe tervet kirjet →

Valgusinstallatsioon Belgias – uhke katedraal

Jaanuari lõpus toimus Belgias juba teistkordselt Ghent Light Festival, mille raames oli võimalik osa saada mitmetest vapustavatest projektidest.

Selleaastasteks läbivateks teemadeks olid muusika ja õnn, mida peegeldasid rohkem kui 30 erinevat üritust. Festivali naelaks oli aga katedraali kujutav valgusinstallatsioon, mis koosnes ei rohkem ega vähem kui 55000 LED valgustist, mis tarbisid vaid 20Kwatt elektrit tunnis. Loe tervet kirjet →

Viimaste aastate vingeimad Super Bowl’il näidatud reklaamid

Viimaste aastate vingeimad Super Bowl’il näidatud reklaamid
Ega me pikka juttu ei teegi – tahame oma lugejatele näidata mõningaid vingeimad reklaame, mida viimastel aastatel Super Bowl’i ajal näidatud on. Üks originaalsem kui teine.

Tide’i “Intervjuu” – rääkiv plekk (2007)

Loe tervet kirjet →

Uus kalender muudaks ajaarvestamise mõistlikumaks

Aeg on igavene, kuid meetodid, millega ajal näpuga järge ajada, ei ole – nii tuligi Johns Hopkinsi ülikooli astronoom lagedale mõttega asendada Gregoriuse kalender koos oma liigaastate ning muutuvate kuupäevadega hoopis rohkem standardiseeritud süsteemiga.

Vastavalt Richard Conn Henry kalendrile, kaheksal kuul oleks 30 päeva. Iga kolmas kuu oleks aga 31 päeva pikk.

kalender

Lõpptulemuseks: Aastad mööduksid nagu korrektne kellavärk, ilma et igaks uueks aastaks oleks vaja erinevat kalendrit. Nii oleksid kõik kuupäevad igal aastal alati samadel nädalapäevadel.

Loe tervet kirjet →