Kategooria: "Auto"

Monaco 2012 Formula 1 Grand Prix

Monaco Grand Prix on küll üks selline võidusõit, mille võitmisest unistab iga juht.  Nagu Indy 500 või Le Mans on see täiesti eraldiseisev võistlus. Monte Carlos võitmiseks on vajalik kombinatsioon täpsest sõidust, tehnilisest täiuslikkusest ning puhtast vaprusest.

Armco ringrada ei jäta vigade tegemiseks võimalust, nõudes rohkem pühendumust kui ükski teine Formula One rada. Autod sõidavad maksimaalsel võimsusel ja pidurid teevad sõidul kõva tööd. Sealne möödasõit on pea võimatu – seetõttu on Monacos kvalifitseerumine kriitilisem kui mistahes muul Grand Prix’l.

Monaco 2012 Formula 1 Grand Prix

Portier’i nurk on Monacos hea ringiaja saamisel võtmetähtsusega. Sellele eelneb aga Loews’i juuksenõelakurv, mis on aeglaseim nurk terves Formula One’s ning tunnel, mis on üks väheseid kiirendamiskohti tervel ringil. Mitmed kuulsad nimed, nt Ayrton Senna ja Michael Schumacher, on oma sõidu just sellel lõigul rajapiiretes lõpetanud.

Loe tervet kirjet →

1

Sobivaimad autod maailmalõpuks

Kui kätte hakkab jõudma maailmalõpp, ning tasapisi hakkab kõik maa pealt hävima, siis oleksid just need järgmised autod ringi sõitmiseks kõige sobivamad.

Paramount Marauder

Selle Hummeri väikevenna Marauderi hinnad algavad poolest miljonist dollarist. Loe tervet kirjet →

Kuumimad spordiautod 2011 a. Frankfurdi automessilt

Käesoleva aasta Frankfurdi automessil jäid silma mitmed vähem või rohkem ägedad autod.

Järgnevalt toome oma lugejateni mõned kuumimad näited sportautodest, mida tänavusel messil näha ja katsuda sai.

2012 Porsche 911 Carrera

2012 Porsche 911 Carrera

Kuigi antud Porsche on tootmises olnud juba 48 aastat, on see siiski kui hea vein, mis läheb aastatega aina paremaks ja paremaks. Käesolev 7. Generatsiooni Porsche 911 on uus ja põnev läbi ja lõhki. Kas tekkis endalegi üks selline endale muretseda? Pole probleemi, kui Sul on välja käia $82,100 või rohkemgi.

Loe tervet kirjet →

Lõbusad Smardid!

Smart on üks märgilisema tähendusega tänapäeva autosid, mis oma legendaarsuse poolest võib võrdlust kannatada isegi Volkswagen Beetle’iga. Nagu ka Volkswageneid, on ka Smarte püütud isegi veel lahedamaks teha, kui nad juba on. Siinkohal toome neist ära mõned.

Smart Tank

Võimas roomikutega masin ja kes teab, võib-olla see ongi mõne kaasaja tanki prototüüp.

Loe tervet kirjet →

McLaren MP4-12C võrdluses teiste ülikiirete luksusautodega

Ajakiri CAR Magazine testis ringrajal kuut ülikiiret sportautot: McLaren MP4-12C, Ferrari 458 Italia, Porsche 911 GT2 RS, Lamborghini Gallardo Spider Performante, Audi R8 V10 ja Mercedes SLS AMG.

Test viidi läbi Ühendkuningriikides Rockingham’i ringrajal, mida tuntakse autohuviliste seas ka kui Euroopa kõige kiiremat ringrada. Autode rooli istus Ben Collins, kes laiemale avalikkusele sai tuntuks hulljulge testisõitja Stigina saatest Top Gear.

Loe tervet kirjet →

Hübriidautosid hakkab vedama päikesepatareide abil töötav parvlaev

Alates sellest kuust hakkab uusi Toyota hübriidautosid üle Atlandi ookeani vedama laev, mis on varustatud hiiglaslike päikesepaneelidega, et vähendada aluse kütusekulu ja CO2 heitkoguseid. Parvlaev Auriga Leader suudab korraga vedada kuni 6 200 autot.

Päikesepatareid

Esialgsetel testimisel selgus, et päikesepatareid suudavad toota umbes 1% kogu laeva tarbitavast elektrienergiast. Tegelikkuses tähendab see väike protsent aga seda, et kokku on võimalik hoida umbkaudu 13 tonni kütust. Samas aga leiti, et päikeseenergia kasutamine on liiga ebastabiilne energiaallikas – ka väikseimad ilmamuutused võivad põhjustada elektrikatkestusi.

Loe tervet kirjet →

Indianapolises purustati neljarattaliste sõidukite kaugushüppe maailmarekord

29.mail püstitati USAs, Indianapolise 500 ralli rajal uus neljarattaliste sõidukite kaugushüppe maailmarekord. Maailmakuulus trikisõitja ja Top Gear‘i täht Tanner Faust purustas eelneva rekordi (301 jalga), tehes oma spetsiaalse sõiduvahendi „Pro 2-ga” õhulennu, mille pikkuseks mõõdeti 332 jalga.

Maailmarekordi purustamist näeb siit:

Loe tervet kirjet →

85-aastane ideeauto

Kui enamus ideeautosid ning vaid näituste jaoks mõeldud hübriide ei ole sõitmise jaoks loodud, siis 1926 Rolls Royce 10EX on siinkohal autofännidele, kes hindavad ilu ja stiili kõrval ka praktilisust, põnevaks alternatiiviks.

Rolls Royce 10EXi

1926 Rolls Royce 10EXi, mille esimene mudel pandi kokku 1926. aastal kui originaal Rolls Royce Phantom’i sportlikum versioon, kasutati peamiselt eksponaadina show’del, ametnikkonna ametiautona või rahvusvaheliste kuulsuste sõidutamiseks.

Loe tervet kirjet →

Stiilimootor

Ralph Lauren on söömas hommikusööki inglisepärases Ralph’s restoranis, mis asub tema Boulevard Saint Germain’i esinduspoe esimesel korrusel. Härra Lauren ning tema naine Ricky on Pariisis, et avada “L’Art de l’Automobile: Chefs-d’Oeuvre de la Collection Ralph Lauren” näitus Louvre’i kuulsas Musée des Arts Décoratif muuseumis, mis saab disaineri 17 klassikalise auto uueks koduks kuni augustini.

Ralph Laurenil

Ralph Laurenil on palju hämmastavaid autosid, hetkel kokku umbes 60, mis kõik asuvad tema uues supergaraažis New Yorgi Westchester County’s. Seejuures ei pea Lauren end kollektsionääriks: „Autod on minu jaoks emotsionaalne armastus. Ma ostan autosid, sest need on romantilised ja ilusad.”

Loe tervet kirjet →

2011. aasta Vormel 1 hooaeg sai avapaugu

Eelmisel nädalavahetusel algas taaskord uus Vormel 1 hooaeg ja seejuures veel eriti edukalt Red Bulli sõitjale ja hetkel veel maailmameistri tiitlit kandvale Sebastian Vettelile. Juhtides terve sõidusõidu käigus langes Austraalia Grand Prix‘l tema järel ka ruudulipp, mis tähendas esimest võitu sellel hooajal.

Vormel 1

Saksamaalt pärit ja läbi ajaloo kõige noorem Vormel ühe tšempion Vettel seljatas briti Lewis Hamiltoniga, kes võttis lõpptulemusel teise koha. Renault’l sõitev Vitaly Petrov tegi omamoodi ajalugu, kuna finišis kolmandaks jäädes oli ta esimene venelane ajaloos, kes jõudnud Vormel 1 sarjas võitjate poodiumile. Neljandana lõpetas Ferraril sõitev Fernando Alonso, mille tulemusel olid kõik esimesed 4 kohta hõivanud erinevad tiimid.

Loe tervet kirjet →