Kategooria: "Arhitektuur"

Arhitekt tegi ruutmeetrise maja

Berliini arhitekt ja Harz IV Möbel looja Van Bo Le-Mentzel lõi maailma kõige väiksema maja. Hoone nimega „One-Sqm-House“ on täpselt ruutmeetrise pindalaga, kuid tänu pööramismehhanismile muutub see mugavaks magamisasemeks.

Loe tervet kirjet →

Nutihoone kasutab endatoodetud energiat

Villa Sera on iseend energiaga toitev hoone, mis kasutab elektri saamiseks päikesepaneele, kogub vihmavett ja kasutab oma reovett taimede kasvatamises. See teeb Villa Serast mikrokosmose, mis mitte ainult ei vähenda ökoloogilist jalajälge, vaid panustab ökosüsteemi ka ise. Arhitektuuris on kasutatud terasest ja klaasist elemente, et kujundada tugev, modernne ja ruumikas hoone. Villa Sera kasvuhoone sektsioonid kasutavad orgaaniliseks taimekasvatuseks ja enda isemajandusvõime suurendamiseks innovaatilist õhu- ja kuumusringlussüsteemi.

Loe tervet kirjet →

City of Dreams Pavilion 2012-2012 finalistid

FIGMENT, ENYA ning AIANY avalikustasid kolmanda järjestikuse 2012-2013 City of Dreams Pavilion disainivõistluse finalistid.

Finalistid:

The Enner Pavilion

The Enner Pavilion

Loe tervet kirjet →

Londoni maamärgi ronimine

Sydney Harbour Bridge’i ning Pariisi Eifeli torni jälgedes on inimestel nüüd võimalus ka Londoni ikoonilise O2 halliga lähemalt tutvust teha. Üle hiigelsuure areeni on tehtud kõnnitee, mida mööda kõndides saavad huvilised Londoni linnavaadet ning atmosfääri nautida.

Millennium Dome

O2 areeni kollaste mastide vahele ehitatud 190-meetrisel kõnniteel saavad korraga kõndida kuni 15 inimest, kes on kõik üksikult rakenditega kindlustatud. Ronimis oskust tarvis ei lähe, kuid suure tõusuga tuleks arvestada.

Loe tervet kirjet →

Modernne Pennsylvania

Autorite muuseumidest tavatsetakse mõelda kui vanadest viktoriaanlikest majakestest, kus vedeleb igasugust kraami, mis kirjaniku mõistust ja inspiratsiooni mõjutas. Nii pole lugu aga James Michener’i muuseumiga. Michener kirjutas kokku peaaegu 50 ajaloolist romaani, müües umbes 100 miljonit raamatut. Micheneri muuseum ei rõhuta mitte ainult ta enda tööd, vaid tema kodumaa, Pennsylvania kunste.

Pennsylvania arhtektuurijutud on õigustatult keskendunud uuele Barnesi muuseumile Phillys, kuid ka vastavatud Micheneri muuseumi hoone on kastikujumise arhitektuuri suurepärane näide. Kieran Timberlake’i disainitud Putmani Paviljon on tohutu ja kaunite detailidega klaasruum. Tõeline tour-de-force on see, et ruum koosneb 23 jalga kõrgete klaaspaneelide kardinseinast, igaüks umbes 6 jalga lai ja 3350 naela raske.

Loe tervet kirjet →

2012. aasta RIBA auhindade võitjad – UK 50 parimat uut hoonet

Briti Arhitektide Kuninglik Liit (RIBA) avalikustas 2012. aasta RIBA auhindade võitjad. RIBA auhinnad anti väljapaistva arhitektuuri eest 50 hoonele Ühendkuningriigis ja üheksale hoonele mujal Euroopa Liidus. Aasta hoone auhinnale ehk RIBA Stirling Auhinnale nomineerijad valitakse 59 RIBA auhinna võitnud hoone seast.

Selle aasta võitjad varieeruvad liivaluite kujulisest majast Londoni Olümpia 2012 staadiumini, ooperipaviljonist Hispaania härjavitluse areeni radikaalse transformatsioonini. Selle aasta võitjate läbivaks teemaks on suured avalikud kunstihooned – neid on kokku kümme. Paljud neist on masu-eelse kunsti rahastamise tulemus – sellel hoonetüübile on loomulik pikk valmimisperiood. Kaunilt valminud projektide hulka kuuluvad ka Bath’s Holburne Museum (Eric Perry Arhitektid) ja Hepworth Wakefield (David Chipperfieldi Arhitektid).

Loe tervet kirjet →

Elav arhitektuur

Turbiinsild – hüdroelektrijaam, mis on ühtlasi ka multifunktsionaalne pind keset Amsterdami Amsteli jõge. Silla sees on peamisel tasandil eraldi ala jalakäijatele ja jalgratturitele, seal asuvad ka kohvikud ja poed. Ülemisel tasandil on terrassid, mänguväljakud ja eraldi ala lõõgastumiseks. See sild on rohkem kui lihtsalt kahe jõekalda ühendus – turbiinsild soovib saada ka huvitavaks külastusobjektiks, kuhu tulevad kokku nii kohalikud kui turistid.

Elav arhitektuur

Loe tervet kirjet →

Moodsa eramu arhitektuur ja disain

Eramuarhitektuur keskendub elamute disainile, olgu need siis ühepereelamud või korterikompleksid. Siiski, on mitmeid aspekte, mis on iseloomulikud vaid eramudisainile ning kus elamuarhitektid on alati kõrgelt nõutud.

Põhimõtteliselt eeldab elamudisaini arhitektuur esteetiliste ning funktsionaalsete kodude loomist. Loe tervet kirjet →

800-meetrine päikesetorn

Austraalia firma EnviroMission on teada andnud oma plaanist ehitada koguni 800 meetrit kõrge päikesetorn, mis hakkaks valmis saades päikeseenergia jõul tootma ligi 200 megavatist elektrit kogu USA Arizona osariigile.

800-meetrine päikesetorn

Seejuures tuleks mainida, et hetkel kõige kõrgem pilvelõhkuja Burj Khalifa, mis asub Dubais, on vaid 28 meetrit kõrgem kui plaanitav EnviroMissioni päikesetorn.

Loe tervet kirjet →

Kõige vingema arhitektuuriga restoranid maailmas

Pühendunud gurmeetoidu armastajad usuvad, et restorani teeb heaks vaid selle toit, mida pakutakse. Siiski on tähelepanuväärne, et hea toidu huvilised on järjest enam hakanud hindama ka söögikohtade välisilmet. Nii on kerkinud järjest rohkem erineva disainiga söögikohtasid, et iga toiduarmastaja leiaks enda jaoks mõnusaima.

Järgnevalt toomegi välja mõned vingeima arhitektuuriga restoranid maailmas.

Yellow Treehouse restoran Aucklandis

Yellow Treehouse restoran Aucklandis

Selle puumajakesest restorani disain on saanud inspiratsiooni ümbritsevast muinasjutulisest keskkonnast, metsast. Nii lõigi arhitekt antud ehitise, ühendades oma loomingus intrigeeriva kujutlusvõime ning lapsiku reaalsuse.

Loe tervet kirjet →