Kategooria: "Ajalugu"

Kõige pühamad paigad maailmas

Meie kaasaja inimeste jaoks on ilusate pühakohtade külastamine tihtipeale eriline hetk, äratades meis aukartust, tuues rahu või tekitades tahtmise teha paigast miljon fotot.

Meie eelkäijate jaoks tähendasid need paigad aga palju enamat. Nende jaoks olid need kohad seotud tugevasti nende spirituaalsuse ja usuga, mis mängisid nende kultuurides olulist rolli.

Siin on mõned kõige pühamad paigad, mida maailmast leida.

Parnassuse Mägi, Kreeka

See lubjakivimägi, mis kõrgub keset Kreekat, üle Delhi, omab tähtsat kohta Kreeka mütoloogias. Loe tervet kirjet →

Reaalajas säutsude kroonika Titanicu reisist

15. aprillil 2012 on Titanicu uppumise 100. aastapäev. Et seda päeva meeles pidada, avas History Press Twitteri konto, kus säutsutakse reaalajas Titanicu teekonnast. Seejuures kirjeldatakse kõike minuti täpsusega, justkui oleks aasta 1912. @TitanicRealTime alustas säutsudega 10. märtsil – üks kuu enne tähtpäeva, mil Titanic oma teed alustas.

Konto, millel on hetkel rohkem kui 4000 jälgijat, kasutab hashtag’e nagu #captain, #crew ja #engineering, et oleks viidates arusaadavam, millest säutsud räägivad.  Loe tervet kirjet →

Stereoskoobist Pandorani: 3D minevik ja olevik

Mis te arvate, mis oli maailma esimene 3D film?

Paljude jaoks meenub kindlasti esmalt imeilus erkroheline džungel planeedil Pandora 2009. aastal linastunud James Cameroni filmis Avatar. Mõned ehk oskavad pakkuda ka 1983. aasta 3D-versiooni menukast linateosest Lõuad.

3D-film

Kuid kas oleksite uskunud, et maailma esimene 3D film linastus tegelikult pea 90 aastat tagasi aastal 1922? Stereoskoopilise filmi “Armastuse jõud” režissöörideks olid Nat G. Deverich ja Harry K. Fairall. Linateos on filmitud Fairfall-I enda toodetud anaglüüfilise tehnikaga. Loomulikult oli tol ajal tegu tõelise tehnoloogilise imega. Filmi vaatamiseks oli tarvis erilisi prille, mille üks klaas oli punane, teine sinine.

Loe tervet kirjet →

Kõige kallimad ehitised maailmas

Kinnivara võib olla kallis, kuid te ei kujuta ettegi KUI kallis. Alljärgnevalt toome välja mõned ehitised maailmas, mille ehitamine on nõudnud suure kopsaka rahasumma.

#1 Wynn Resort Las Vegases – ehitati 2.7 miljardi dollari eest.

Wynn Resort Las Vegases

Loe tervet kirjet →

Need ajaloolised esimesed – šokeerivad faktid

Ajalugu on täis palju erinevaid šokeerivaid fakte, mis tähistavad millegi esmakordset juhtumist. Sestap otsustasime mõned sellised ka oma lugejatele paljastada.

1. Tsutomu Yamaguchi

Tsutomu Yamaguchi

Tsutomu Yamaguchi on esimene ametlikult tunnistatud Hiroshima ja Nagasaki aatompommi plahvatused üleelanud inimene.

Loe tervet kirjet →

Huvitavaid fakte ajaloolistest plakatitest

Kindlasti olete kõik näinud plakateid, millest mitmed naudivad täna legendaarsete postrite staatust. Toomegi teile mõned neist siin postituses ära.

Lõuna pilvelõhkujal

Olgem ausad – esimest korda seda fotot nähes arvasite, et see ei saa küll päris olla. Aga on! Foto on tehtud 29. septembril 1932. aastal, kui käis GE Buildingu ehitus. Hulljulge fotograaf Charles Ebbets tegi selle hoone 69. korrusel, kui ehitajad olid just alustanud lõunaga. Enamik mehi on nüüdseks ka perekonnaliikmete poolt identifitseeritud. Vaata ka fotot, kuidas mehed sama lati peal uinakut teevad J

Loe tervet kirjet →

Kõrgete kontsade tormiline ajalugu

Olete kunagi mõelnud kõrgete kontsade ajaloole? On ju teada, et naistel on olnud kõrgete kontsadega alati vägagi tormiline suhe – näevad kaunid välja, kuid pole alati kõige mugavamad. Kui palju me siis teame nendest kaunitest piinavahenditest?

Kõik algas juba 1533. aastal Prantsusmaa kuningannast Catherine de Medicist, kes kandis 5cm kõrguseid kontse, et näha kohtus oma käsilasi näost näkku.

Kõrge kontsaga kingad

Mõned sajandid hiljem aitas aga üks teine naine kaasa kontsade populariseerimisele – 50ndate sekspomm Marilyn Monroe leidis stiletode abil viisi, kuidas lisada oma niigi seksikasse kõnnakusse veel enam teravust.

Loe tervet kirjet →

Paberist volditud kured ja armastuse lukud

Õnne ei ole kunagi liiga palju. Üle maailma soovivad inimesed iga päev midagi – olgu selleks siis näiteks rahu, mida kõige paremini sümboliseerib paberist kurgede valmistamise traditsioon Jaapanis, või armastus, mille kestvuse nimel kinnitatakse kindlatesse kohtadesse armastuse lukke.

Lukud

Erinevatest õnnega seotud traditsioonidest üle maailma saab täpsemalt lugeda ja galeriid vaadata Huffington Postist.

Morgan toob taas turule kolmerattalise auto

60aastase vaheaja järel kavatseb klassikaliste autode tootja Morgan tuua taas turule kolmerattalise auto. Worcestershire’is asuv ettevõte on loomas Morgan Three Wheeler’it osana oma 100. juubeli tähistamisest.

Kolmerattaline auto, Morgan 3

Morgan, mis on olnud perefirma alates selle loomisest 1909. aastal, spetsialiseeruski algselt kolmerattaliste sõidukite tootmisele, mille maksud olid soodsamad kui neljarattalistel autodel. Kuigi firma edu sai alguse just kolmerattalistest vähenes nõudlus järjekindlalt, sest tarbijad eelistasid auto ostmisel rohkem luksust ja ka neljarattalise poolt pakutavat stabiilsus. Pikemalt saad Morganist lugeda lehelt expressandstar.com.

Eesti lipp

Eesti lipp võeti algselt kasutusele Tartu Ülikooli Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna ning pühitseti sisse 4. juunil 1884. Hiljem seostus see eesti rahvuslusega ning seda kasutati riigilipuna, kui 24. veebruaril 1918 kuulutati välja Eesti Vabariik. Ametlikult võeti lipp riigilipuna kasutusele 21. novembril 1918.

Eesti lipp

Nõukogude Eestis keelati sinimustvalge lipu kasutamine. Lipp toodi jälle avalikult välja 1988. aastal ning heisati 24. veebruaril 1989 uuesti Pika Hermanni torni.

Loe tervet kirjet →