LG Electronics avaldas 2017. aasta kolmanda kvartali majandustulemused

LG 2017. aasta kolmanda kvartali konsolideeritud kasum oli 13,44 miljardit dollarit, mis on tervelt 15% rohkem kui samal perioodil aasta tagasi. Seejuures kasvasid kõigi nelja LG peamise äriüksuse tulud.

Kvartaalne tegevuskasum 455,7 miljonit dollarit on käesoleva aasta lõikes pea kahekordistunud, mis peegeldab koduse meelelahutuse ja kodumasinate tootegruppide jätkuvat kasumlikkust, vaatamata järjest kehvenevale ärikeskkonnale, mis on tingitud kasvavatest probleemidest rahvusvahelises kaubandussektoris.

LG kodumasinate ja õhukonditsioneeride üksus Home Appliance & Air Solution Company teenis kolmandas kvartalis järjekordselt suurima tulu, 4,4 miljardit dollarit, mis on 16% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Põhjuseks väga head müüginumbrid Põhja-Ameerika, Euroopa ja Aasia turgudel ning koduturul Lõuna-Koeras. Üksuse tegevuskasum ulatus 375, 16 miljoni dollarini, mis on aasta varasemaga võrreldes 26% suurem. Loodetakse, et nõudlus premium-kodumasinate järele Euroopa, Ladina-Ameerika, Aasia ja Koera koduturul saab olema jätkuvalt kõrge ka käesoleva aasta neljandas kvartalis.

Koduse meelelahutuse lahenduste üksuse LG Home Entertainment Company kvartaalne tegevuskasum oli senistest suurim, 404,39 miljonit dollarit, ning ka kasumimarginaal oli tänu kõrgemale nõudlusele premium-telerite järele USA-s ja Aasias rekordiline 9,9%. Müük kasvas aasta varasemaga võrreldes 12%, 4,09 miljardi dollarini. LG strateegia suurendada mahukonkurentsis püsimiseks premium-telerite pakkumist, keskendudes OLED ja Ultra HD teleritele, on end tõestanud. OLED telerite müüginumbrid olid kolmandas kvartalis võrreldavad kogu 2016. aastal müüdud teleriühikute kogusega, mis oli 2015. aastaga võrreldes juba enam kui kaks korda suurem.

Mobiilkommunikatsiooni lahenduste üksuse LG Mobile Communications Company kolmanda kvartali tulu oli 2,48 miljardit dollarit, mis on 8% rohkem kui eelmisel aastal ja 4% rohkem kvartal varasemaga võrreldes. Kasvu tõid nii LG nutitelefonide lipulaeva G6 hea müük kui ka masside seas populaarsete Q- ja K-seeria telefonimudelite kõrged müüginumbrid. Üksuse ärikahjum paranes 2016. aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 13%, olles tänavu 331,37 miljonit dollarit. Nutitelefonide tarne ulatus käesoleva aasta kolmandas kvartalis 13,7 miljoni ühikuni. Üksus plaanib aasta viimases kvartalis keskenduda peaasjalikult turu poolt hästi vastuvõetud V30 telefonimudeli müügi kasvatamisele ning kulude konkurentsivõime parandamisele.

Sõidukikomponentide üksus LG Vehicle Components Company näitas kolmandas kvartalis väga head, 771,2 miljoni dollari suurust müüginumbrit, mis on 29% rohkem kui samal perioodil aasta tagasi. Üksuse tegevuskahjum oli 25 miljonit dollarit, mis peegeldab jätkuvaid investeeringuid teadus- ja arendustegevusse ja ettevõtte arendamisse. Infotainment toodete ja elektrisõidukikomponentide müük on jätkuvalt hea, hoolimata sellest, et ülemaailmne automüük on aeglustunud, mis on omakorda mõjutanud äriüksuse kasvu. Loodetakse, et elektriautode tootmise kasv suurimate autotootjate poolt aitab kaasa ka LG sõidukikomponentide üksuse arengule.