LG Electronics: 50 aastat telerite ajalugu – mustast ja valgest OLED-ini

LG on üleilmne teleritööstuse pioneer. 1966. aastal oli LG esimene, kes tõi kohapeal toodetud telerid Korea turule. Eelmisel aastal tõi LED maailmas esimesena turule HDR-võimega 4K OLED-teleri ja lipulaeva LG SIGNATURE OLED-teleri.

Telerite tootmise verstapostid

Tehnoloogia on tuntavalt edasi arenenud alates esimese Korea toodangu teleri, lihtsa 19-tollise ekraaniga must-valge teleri VD-191 konstrueerimisest ja tootmisest. Samuti tulid esimesed suure ekraaniga telerid LG tehastest. 55-tollise Full HD LCD-teleriga 55LP10D suutis LG ületada 50-tollise ekraani piirid, see oli 2004. aastal ka maailma suurima ekraaniga teler. Samal aastal murdis LG uuesti piire 71-tollise Full HD PDP-teleriga. 2011. aastal esitleti maailma esimest 84-tollise ekraaniga Ultra HD telerit ja käesoleva aasta alguses tutvustati 98-tollist 8K, HDR pildikvaliteediga telerit 98UH98.

LG OLED TV oli revolutsiooniks ülemaailmsel kõrgklassi telerite turul

Mis eristab OLED-telereid muudest TV-tehnoloogiatest on võime üksikuid piklseid deaktiveerida. Selle tulemeiks on terav pilt, perfektsed mustad toonid, meelitavad värvid ja ülimas vahekorras välja toodud kontrastsused. Sügavate mustade varjude kaudu kuvatakse kõik teised värvid palju jõulisemalt ja elulisemalt ning lõputu hulga varjunditega valgusmängudega. 10-bitise arvutusvõimsuse abil on LG OLED-telerid võimelised kuvama ühte miljardit värvi koos kõigi peenemate detailide ja värvusastmetega. Järgmise põlvkonna signaaliedastusmeetodi BT2020 abil on LG OLED-telerid ajakohased ka tulevikus. Maailma esimese tervikliku OLED-telerite perekonna esitlemisega 2012. aasta CES messil pälvis LG üleilmset tähelepanu. 2013. aastal esitleti esimene 55-tolline OLED-teler ja aastal 2014 esitles LG esimest 4K OLED-telerit. Eelmisel aastal esitles LG maailma esimest HDR-pildiga OLED-telerit, sellele järgnes kohe lipulaev LG SIGNATURE OLED-teler.

LG kui üleilmne kõrgklassi telerite turuliider

Alates esimese Korea toodangu teleri esitlemisest on Korea elektroonikatööstus tõusnud täiesti uuele tasemele. Seetõttu on täna paljudes kodudes üle maailma võimalik leida palju innovaatilisi LG tehnoloogiaid. Kuna LG on OLED-teleritega raiunud omale sisse koha üleilmse kõrgklassi telerite turu tippu, paistavad väljavaated järgmiseks 50 aastaks olema veelgi positiivsemad kui need olid esimesel poolsajandil. Eelmisel aastal jõudis LG 500 miljoni müüdud teleri verstapostini loetuna esimesest oma kaubamärgiga teleri turuletoomise hetkest. Võttes muuhulgas arvesse asjaolu, et LG toodangu hulk 1966. aastal oli ainult 9050 telerit, on LG telerite müügimahu kasv olnud tohutu.