LG Electronics teatas viimase 8 aasta parimast müügitulust

LG 2017. aasta esimese kvartali majandustulemuste andmetel oli ettevõtte tegevuskasum esimeses kvartalis 12,70 miljardit dollarit, mis on ligi 10% protsenti rohkem, kui 2016. aasta samal perioodil. LG kahekordistas müügitulu 798,3 miljoni dollarini ning kodumasinate ja õhukonditsioneeride üksus LG Home Appliance & Air Solution Company demonstreeris kaheksa aasta kõrgeimat müügitulu.

LG Home Appliance & Air Solution Company müük suurenes 10 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning 15 protsenti võrreldes eelmise kvartaliga. 4,02 miljardi suurune tegevuskasum saavutati tänu suurele tootlikkusele Aasias ja Ladina-Ameerikas. Korea koduturu tulud kasvasid aastaga aga 33 protsenti tänu TWIN Wash pesumasinate, õhukonditsioneeride, mõningate külmikute ning ettevõtte uusima rõivahooldussüsteemi LG Styler ja õhupuhastajate müügitulemustele. Tänu lähenevale kõrghooajale näeb ettevõte ärikeskkonna paranemist kahel peamisel kasvaval turul – Aasias, Ladina-Ameerikas.

Koduse meelelahutuse lahenduste üksus LG Home Entertainment Company näitas kõrgeimat esimese kvartali ärirentaablust, teenides 3,75 miljardit dollarit tegevuskasumit. Seda peamiselt tänu esmaklassiliste toodete suurenenud müügile. Ettevõte eeldab, et telerite nõudlus jääb järgmises kvartalis positiivseks tänu võimalustele Põhja-Ameerikas, Ladina-Ameerikas ja Aasias, mida juhib LG OLED ja Ultra HD telerite kasvav populaarsus ning uue LG Signature OLED W teleri turule tulek.

Mobiilkommunikatsiooni lahenduste üksus LG Mobile Communications Company teatas 2,61 miljardilisest tegevuskasumist, mis on 4 protsenti rohkem kui eelmises kvartalis. Selle põhjuseks on LG G6 nutitelefoni ja mitmete laiatarbe telefonide turule tulek – kokku müüdi 14,8 miljonit nutitelefoni, mis on 10 protsenti enam kui aasta tagasi.

Sõidukikomponentide üksus LG Vehicle Components Company teatas 759,4 miljoni dollari suurusest müügitulemusest, mis on eelmise aasta esimese kvartali tulemusest ligi 50 protsenti suurem. Suurepärase tulemuse põhjuseks on elektrooniline sõiduk Bolt ja koostöö ettevõttega General Motors.