LG esitles kinoformaadis ekraaniga nutitelefoni G6

LG tutvustas Barcelonas toimuval Mobile World Congress tehnikamessil oma värsket nutitelefoni G6, mis on disainitud tarbija soove arvestades märkimisväärselt suurema ekraaniga, kuid mis mahub sellegi poolest mugavalt ühte kätte.

Esimene 18:9 ekraanisuhtega nutitelefon

Uuel telefonil on 5,7-tolline QHD+ (2880×1440 resolutsiooniga) FullVision ekraan, mis on esmakordselt nutitelefonide ajaloos 18:9 ekraanisuhtega, mis on levinud formaat filmitööstustes. Võrreldes tavalise 16:9 ekraaniga pakub uus piklikum ekraan rohkem ruumi vaatamiseks ja loob ümbritsevast tõetruuma pildi nii videoid striimides kui mänge mängides.

LG G6 on ka esimene nutitelefon, mis pakub Dolby Vision tehnoloogia uskumatut heledust, kontrastsust ja värvi.

Kui teised sarnase ekraaniga telefonid tunduvad kohmakatena, siis G6 käsitsemiseks piisab ühest käest. Selle tõestuseks osales LG uus telefon Pennsylvania Osariigi Ülikoolis läbi viidud uuringus, kus testiti telefoni käsitlemise mugavust erinevates asendites ja lihaste väsimist, kui kasutada nutitelefoni pika perioodi vältel. G6 läbis testi kõige kõrgemate tulemustega.

“G6 telefonis kohtuvad suurem ekraan ja mugavus,” ütles LG Electronics Mobile Communications Company president ja tegevjuht Juno Cho. “LG jätkab nutitelefonide innovatsiooni juhtimist ning seab fookuseks mugavuse ja usaldusväärsuse, et ületada tarbijate ootuseid.”

Kolm kaamerat ning vee- ja tolmukindlus

G6 tagaküljel on kaks 125-kraadise vaateulatusega ja 13MP kaamerat – üks harilik ja teine lainurkkaamera. Telefoni esiküljel peidab aga 100-kraadise vaateväljaga 5MP lainurkkaamera, mis võimaldab endast pilte teha ilma selfie pulgata.

Piltide vaatamiseks ei pea enam minema galeriisse, sest telefon kuvab pildid filmirežiimil ühes aknas. G6 pakub ka Square Camera funktsiooni, mis jagab ekraani kaheks võrdseks osaks, võimaldades kasutajatel teha 1:1 suhtega pilte ühes aknas, samal ajal teises vaadata, töödelda ja laadida pilte kohe pärast pildistamist. Telefon võimaldab ka GIF-failide tegemist 2-100 pildiga ning on vee- ja tolmukindel (IP68).

G6 on esimene LG telefon, mis on ülekuumenemise vastu kaitstud tänu kasutusel olevale patenteeritud tehnoloogiale, mis hajutab soojust ja vähendab temperatuuri. Et veelgi hajutada soojust seadme sees, on LG insenerid paigutanud kõige tõenäolisemalt kuumenevad komponendid üksteisest nii kaugele kui võimalik.

LG G6 on ühtlasi esimene sisse ehitatud Google Assistant funktsiooniga telefon. Abimees töötab laitmatult LG rakendustega, mis annavad kasutajale kiired vastused, haldavad igapäevaseid ülesandeid ning lubavad nautida parimat muusikat ja videoid. Iga kasutuskorraga õpib Google Assistant kasutajat rohkem tundma ning muutub seeläbi aina efektiivsemaks.

Tehnilised andmed:*

  • Protsessor: Qualcomm® Snapdragon™ 821
  • Ekraan: 5,7-tolline 18:9 QHD+ FullVision® Ekraan (2880 x 1440 / 564ppi)
  • Mälu: 4GB LPDDR4 RAM / 32GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (kuni 2TB)
  • Ühenduvus: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.2 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (3.1 ühilduv)
  • Kaamera:

Eesmine: 5MP Lainurk (F2.2 / 100°)

Tagumised: 13MP Lainurk (F2.4 / 125°) / 13MP Standard OIS 2.0 (F1.8 / 71°)

  • Aku: 3,300mAh
  • Operatsioonisüsteem: Android 7.0 Nougat
  • Suurus: 148.9 x 71.9 x 7.9mm
  • Kaal: 163g
  • Värvid: plaatina, valge ja must

* Tehnilised andmed varieeruvad vastavalt turule.