LG esitles rääkivat nutikülmikut

LG esitles tehnikamessi CES 2017 raames uut tüüpi külmikut Smart InstaView™, millesse on peidetud nimekiri funktsioone, mida pakub Amazon Alexa hääljuhtimine ja LG enda webOS nutiplatvorm.

LG uuel Door-in-Door® külmikul on 29-tolline puutetundlik LCD ekraan, mis tänu InstaView funktsioonile muutub pärast paari koputust läbipaistvaks ning võimaldab kasutajatel uksi avamata näha külmiku sisemusse. Tänu webOS nutiplatvormile saavad tarbijad uurida WiFi toega funktsioone otse külmikult.

Amazon Alexa annab kasutajatele juurdepääsu intelligentsele isiklikule assistendile, mis otsib retsepte, mängib muusikat, teeb tellimusi Amazon.com lehelt, sealhulgas ostab toidukaupasid, lisab tooteid ostukorvi jne. Alexa suudab enam kui 6000 oskuse seas juhtida ka inimese nutikodu, taotleda autoteenindust, seadistada köögi loendureid ja kontrollida ilmateadet. Käskluste andmiseks piisab vaid häälkäskluste jagamisest.

Lisaks Amazoni pakutavatele teenustele on LG InstaView külmikus peidus ka mitmesuguseid teised funktsioonid. Smart Tag menüü võimaldab kasutajatel lisada kleebised ja silte toitude ning nende aegumise kohta – nii saab külmik meeldetuletusi kuvada ja ükski asi ei lähe raisku.

Samuti saavad pereliikmed jätta üksteisele teateid ning koostada nimekirju, mis kuvatakse ekraanil.

Distantsilt nutitelefonist külmiku sisu kontrollimiseks kasutatakse 2.0 megapikslist ülilaia nurgaga panoraamkaamerat, mis jäädvustab külmiku sisemust erinevate nurkade alt. See funktsioon võimaldab perel olla kursis külmkapi sisuga, samal ajal poes sisseoste tehes.

“Koostöö Amazoniga on võimaldanud meil avardada nutikülmiku võimeid ja pakkuda klientidele naudingut toiduvalmistamisest ja söömisest,” ütles LG Electronics Home Appliance & Air Solutions Company president Song Dae-Hyun. “Meie Smart InstaView Door-in-Door külmkapp võimaldab kasutajatel nautida oma kööki nii nagu ei iial varem.“

“Paljudele peredele on köök kodu kõige kasutatavam ruum, kus ka tihtipeale on inimeste käed seotud. Uus külmik teeb aga elu mugavamaks, sest selle juhtimiseks peab kasutama vaid oma häält ja Alexat,” ütles Mike George, Amazon Alexa asepresident. “Koostöö uuendusliku kodumasinate firmaga nagu LG võimaldab meil tarbijatele esitleda nende paremat elu, uuendades üht tähtsaimat masinat koduses majapidamises.“