Maailma suurim OLED tunnel tervitab IFA külastajaid 450 miljoni piksliga

LG tervitab Euroopa suurima tehnikamessi IFA 2016 külastajaid rekordiliselt pika OLED tunneliga, mille kõrguseks on 5m, laiuseks 7,4m ja pikkuseks 15m. Kokku teeb see 216 55-tollist kumera ekraaniga OLED telerit, mille ligi pool miljonit pikslit kuvavad hingematvaid kaadreid nii virmalistest Islandil kui ka veealustest ökosüsteemidest ja süvakosmosest.

LG_OLED_Tunnel_1

Video “From Black to Black“ on toodetud LG poolt, et lisada kaadritele elutruud värvid ja taastada pisidetailid OLED tehnoloogia abil. Videost saab näha musta värvi ookeanis hõljuvaid meduuse ja vaalade õrna liikumist, samuti stseene sügavmustast kosmosest ja sädelevaid virmalisi mustas taevas. LG püüdis Islandi virmalised filmile, kasutades 14 8K kaamerat, et salvestada iga detail ja liikumine võimalikult täpselt.

Veealused stseenid ja kosmosest võetud kaadrid loovad külastajates illusiooni nagu ujuksid nad ookeanis või hõljuksid Linnuteel. Tehnikamessil IFA on osalejatel võimalus näha, kuidas OLED kõrgtehnoloogia suudab taasluua vabaõhu tingimused näitusesaalis.

LG_OLED_Tunnel_2

 

Ekraanidest tunneli on teinud võimalikuks OLED õhukesed ja paindlikud paneelid. OLED ekraane on võimalik vastavalt vajadusele painutada nõgusaks või kumeraks ja seda ilma pildikvaliteeti moonutamata. Iga OLED piksel suudab lülitub sisse ja välja, kõrvaldades taustvalguse vajaduse. OLED-teleritel on võime muuta musta ja kontrastsuse suhet, pakkudes elavaid värve ja laia vaatenurka.

LG eelmine suursugune disain – kuplikujuline OLED installatsioon võitis CES 2016 messil Red Dot 2016 disainiauhinna parima kommunikatsiooni disaini eest. Vaata installatsiooni siit: https://youtu.be/AdnadJK2DTU

“50 aastat tagasi tuli välja LG esimene televiisor ja OLED tunnel tähistabki seda olulist verstaposti OLED teleri tulemisega,” ütles Brian Kwon, LG Home Entertainment Company president. “Me pakume IFA külastajatele oma messialal võimalust kogeda OLED revolutsioonilist pildiedastust koos täiusliku musta, lõpmatu kontrastsuse suhte ja realistlike värvidega iga nurga alt vaadatuna.”

Vaata, millist kogemust pakub LG OLED tunnel: https://youtu.be/xii0-VJ_mOg

LG_OLED_Tunnel_3