Sport – meelelahutus telerist või staadionilt?

Tänavune suvi on põnevatest spordisündmustest tulvil alustades Euroopa meistrivõistlustega jalgpallis Rio olümpiamängudeni välja. Spordisõbrale pole staadionist paremat kohta suure mängu vaatamiseks – olla osa rahvahulgast, laulda laule ning jagada hetke.

2016_UH95

Kõik aga ei jõua staadionile, ent see ei tähenda, et spordivaatamise atmosfäär peaks nautimata jääma. Tegelikult paistavad paljud spordialad ja inimesedki televiisorist paremana.

 

Telerist näeb rohkem

Staadionil vaatamise kogemus oleneb tihti istekohast. Kaasaaegsed telerid on aga võimelised elavdama kogu spordiüritust, pakkudes tihti staadionist paremat vaadet.Kordused, suumimised, aegluubis taasesitamised ja erinevad vaatevinklid – seda kõike igatsevad inimesed, kes jälgivad mänge staadionilt. Paljud spordisõbrad vaatavad mängu tipphetki telerist uuesti, sest paremad teleriekraanid toovad spordiala vaataja ette ennenägematu detailirohkusega.

Telerite pildikvaliteedi tulevik on OLED tehnoloogia. Vastupidiselt LCD ekraanidele, kus LED taustvalgus muudab kogu ekraani sektsioonid paikselt tumedamaks, saab OLED paneeli iga pikslit iseseisvalt sisse ja välja lülitada. See tagab telepildi erinevate tasemetega kontrastsuse, mis ületab ka parimate plasma telerite kvaliteedi. OLED tehnoloogia pakub sügavaid värve ja väldib nn musta ekraani määrdunud muljet, mis on tihti seotud LCD teleri taustasüsteemidega.Kuna OLED telerite puhul on väiksem võimalusi näha liikumisest tingitud hägusust, siis on nad ideaalsed nii spordi- kui filmivaatamiseks.

 

Detailirohke pildiedastus

Teleri ees istuval inimesel on parem ülevaade üritusest võrreldes fänniga, kes seisab teepervel ja ootab põnevat hetke, kui ta saab 15 sekundit nautida mööduvat ratturit. Teleülekandele lisavad väärtust kommentaarid, mitmed vaatenurgad sportlastele, live tulemused ja võrdlused. Telekaamerata, mis suudab suumida ka mängija kehahoiakut, ei pruugiks me kunagi täielikult mõista, kui oskuslikult värav löödi või kes tegelikult võistluse võitis. Lisaks detailirohkele kajastusele võimaldavad uued telerid tõmmata infot lisakanalitest nagu spordirakendused ja erinevad veebilehed. Smart TV on lihtsaimini kasutatav nutikas süsteem, mis võimaldab kasutajal varundada ülekandeid ja statistikat.

 

Too staadionimelu koju

Üldiselt ei ole midagi paremat, kui olla mängu koha peal jälgimas, kuid sellel on ka omad miinused. Kõvad toolid, kaasvaatajad, keda valida ei saa, etteaimamatud ilmastikutingimused, pikad toidusabad, halb levi ja kirglikud fännid, kelle kisa võistleb lennuki mootori detsibellidega. Tänapäeva telerite hea pilt ja helikvaliteet suudavad emotsioonid staadionilt koju tuua. LG juhtmevabad ribakõlarid ja ümbritsevad kõlarid loovad kogemuse, mis hoiab fännid pidevalt tooli äärel.

 

Milliseid spordialasid jälgida telerist?

Üldiselt kuuluvad siia kõik spordialad, kus erinevad vaatenurgad annavad parema idee toimuvast:

  • Rattasõit, autoralli, mäesuusatamine, ujumine, kahevõistlus jne – võid olla õnnelik, kui oma lemmik atleeti vaid hetkeks silmad.
  • Golf – koha peal vaadates tunneb nii mõnigi inimene, et jääb paljust ilma ega saa lõpuks terviklikku pilti mängust.
  • Jalgpall – võimetus olla lähedane tegelikule mängu ja palju varjatud nurkasid, mis takistavad sageli vaatajaid nägemast olulisi üksikasju.
  • Sünkroonujumine, sukeldumine, võimlemine, iluuisutamine jne – detailirohke lähedus teleriekraanil õpetab hindama selliseid kunstilisi spordialasid.