LG Innotek esitleb elastseid tekstiili surveandureid

LG Innotek teatas juuni lõpus uudsetest tekstiili surveandurite arendamisest. Elastne andur tunnetab välise jõu taset kogu pinnaga, mis võimaldab selle paigaldamist meditsiinivahenditesse ja autodesse, mõõtmaks ja analüüsimaks erinevaid kliendile vajalikke andmeid.

2016062914125588

Varem toodetud andurid olid mündikujulised ja valmistatud trükkplaatide substraatidest või PET kiledest, mis ei võimaldanud paindumist. Keeruline oli ka survet suure ala pealt ühtlaselt mõõta, sest andurid toimisid punktiseire kaudu ning kehaga kokku puutudes tekitasid need nahal ärrituse tunnet.

LG Innotek arendas aga spetsiaalse polüuretaanist materjali, mis tunnetab survet ja millel on hea elastsus ning paigutas selle elektrooniliste kiudude vahele. Materjal sobitub mugavalt toodetega, mis puutuvad kokku inimkehaga. Välise jõu rakendamisel tajuvad kiudude vahel olevad elektrilised poolused muutusi ning määravad õige rõhu.

Lõuna-Koreas on ettevõte taotlenud sel aastal 13 patenti seoses uute tehnoloogiatega ning kindlustanud toote kvaliteedi masstootmiseks.
„Me proovisime eelmisest meetodist erineda ning luua innovaatilise toote. Jätkame materjalide ja komponentide arendamist, et pakkuda oma klientidele uusi kogemusi,“ sõnas LG Innoteki R&D keskuse juhataja Changhwan Kim.
Tervishoius aitab andur arendada telemeditsiini täpsust. Patsiendi kantav seade saadab infot keha tasakaalu ja tegutsemismustrite kohta automaatselt meditsiinikeskusesse.

Paigutades anduri spordivarustuse külge, saab sportlane detailse ja täiustatud ülevaate oma treeningutest. Andur suudab tuvastada näiteks käte survet ja positsiooni golfikepi ümber ning vajadusel saadab informatsiooni edasi nutitelefoni, mis aitab kindlaks teha õige haarde tugevuse.

Andureid saab kasutada turvalisuse ja mugavuse tagamiseks ka autotööstuses, kus nad tuvastavad kehahoiaku, -tüübi ja -kaalu ning vastavalt saadud infole kohandavad automaatselt istme kõrgust või turvapadja rõhku.

Tooli külge paigaldades mõõdab andur survet istmele ning edastab info rühi parandamiseks või õppimismustrite analüüsimiseks.

Toode on erinevates keskkondades vastupidav – see toimib kuni -80 °C juures üle 240 tunni ning funktsioneerib edasi ka juhul, kui 70 kilogrammine inimene sellele 100 000 korda peale istub.
Globaalse turu-uuringute instituudi, BBC Research & Consulting’u sõnul kerkib ülemaailmne surveandurite turg 2019. aastaks 16,3 miljardi dollarini. Aasta keskmine ennustatav kasvumäär vahemikus 2014-2019 on 7,2%.