LG ja Volkswagen teevad koostööd ühendatud autoplatvormi arendamisel

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) ja Volkswagen AG sõlmisid koostöölepingu, et töötada välja uue generatsiooni ühendatud autoplatvorm, mis võimaldab nutikodu süsteemide ja ühilduvustehnoloogiate integratsiooni.

lg-smart-home[2]

Ettevõtted arendavad üheskoos Volkswageni Cross-Over platvormi, et suurendada sõidukite ühenduvust ja mugavust. Uue platvormi eesmärk on pakkuda autojuhile sujuvat digitaalset elu, võimaldades ligipääsu nutikodu ja asukohapõhistele sõidukiteenustele, kasutades uudseimat pilvetehnoloogiat.

Järgmise paari aasta jooksul on plaanis arendada tehnoloogiaid, mis ühendavad auto ja nutikodu, et võimaldada juhil roolis olles kontrollida koduseid nutiseadmeid nagu valgustid, turvasüsteemid ja kodumasinad. LG ja Volkswagen kavatsevad välja töötada ka teavituskeskuse, mis mõistab konteksti, edastab teateid intuitiivsel ja ohutul viisil ning pakub juhile optimaalseid soovitusi tuginedes reaalsetele olukordadele. Plaanis on ka uue generatsiooni optimeeritud pardasüsteemi arendamine ühendatud autodele.

„Volkswagen rõhub oma brändi digitaliseerimisele,“ ütles professor Thomas Form, Volkswageni elektroonika ja sõidukite uuringute juht lepingu allkirjastamisel. „Meie fookus on alati klientidel, kelle jaoks mängivad mugavus, turvalisus ja energiasäästlikkus keskset rolli. LG on tugev ja usaldusväärne partner, kellega teha koostööd uute funktsioonide ja uuenduste rakendamisel ühendatud majapidamises. Ootame väga koostöö alustamist, et tulevikus arendada kergesti kasutatav nutikodu lahendus, mis oleks meie klientide rõõmuks integreeritud nende sõidukisüsteemidesse.”

LG-SmartThinQ-Sensor[2]

 

„Arvame, et LG asjatundlikkus nutitehnoloogias ning koostöö juhtiva autotööstuse Volkswageniga, muudab revolutsiooniliselt seda, kuidas juhid oma sõidukitega suhtlevad,“ ütles Richard Choi, LG pilvekeskuse juht.

Leping on näide aastakümnete jooksul loodud pikaajalisest ja vastastikku kasulikust suhtest. LG oli üks esimesi elektroonikaettevõtteid, mis pühendus autotööstusele, kui 2013. aastal loodi sõidukiosade divisjon ning 2007. aastast on LG varustanud Volkswageni sõidukeid uuendatud audiovisuaalse tehnoloogiaga.

2015. aasta märtsis avalikustas Volkswageni tütarettevõte Italdesign Guigiaro oma GEA kontseptsiooniauto, mille seitse põhikomponenti tootis LG Electronics. Juulis valiti LG Volkswageni strateegiliseks elektroonikatootjaks ning nimetati ettevõtte partneriks FAST programmis. Samal aastal toimunud tarbijaelektroonika näitusel demonstreerisid mõlemad firmad täiustatud nutikodu teenust, mida saab kaugjuhtida oma sõidukist.