LG näitab satelliiditööstuse üritusel OLED teleri kõrget HDR suutlikkust

LG teeb koostööd BBC ja satelliitside teenuse pakkuja SES S.A.-ga, korraldades IX SES Industry päevadel Luksemburgis kõrge dünaamilise ulatusega (HDR) ülekandetehnoloogia esitluse.

SES-INDUSTRY-DAY
HDR on sellel aastal üks suurimaid uuendusi, mis võimaldab tekitada laiemat värvigammat, kuid mille kasutamiseks on vaja õiget infosisu. Kõrgekvaliteetne HDR sisu edastatakse LG kõige uuemasse OLED telerisse läbi satelliidi, kasutades sellega ühilduvat HLG tehnoloogiat. HLG laiendab kontrastsuse suhet ja värvi edastust Full HD telerites, mis töötavad standardses dünaamilises ulatuses (SDR). LG ja BBC HDR ülekandes kasutatakse SES Astra satelliidivõrku.
HLG tehnoloogia loodi BBC ja Jaapani ringhäälingu NHK poolt, et tagada täiustatud HDR sisu edastus. Kasutades kindlat bitivoogu, mida suudavad lahti kodeerida nii spetsiaalsed HDR kui ka mitte HDR vastuvõtjad, teeb BBC uuendusliku HDR HLG tehnoloogia paindlikkus sellest hea vahendi selleks, et viia HDR massidesse. Samal ajal võimaldab SES’i uus testkanal partneritel katsetada uusi ekraani standardeid ja sisu. LG OLED teleritel vaadatuna paistab HDR HLG sisu realistlikum ning edastab suurema sügavuse ja sügavama musta värvi – just selles avaldub OLED eelis LED ekraanide ees. LG OLED telerid on esimeste lameekraanidena taustavalguse paneelide puudumise ja piiramatu kontrastsuse tõttu ületamatud HDR tehnoloogia edastamises.
“LG on aastakümneid olnud telerite uuenduste eestvedaja,” sõnas LG Home Entertainment Company tegevjuht Brian Kwon. “Toetame pühendunult oma partnerite pingutusi, et standardiseerida HDR edastuse tehnoloogiad ja muuta täiustatud ekraani tehnoloogiaid laiemalt kättesaadavaks,” lisas ta.