LG ja Intel katsetavad ning arendavad 5G telemaatilist tehnoloogiat järgmise põlvkonna autode jaoks

Äsja Barcelonas lõppenud mobiilsidevaldkonna kongressil teatasid LG ja Intel koostööst, mille raames katsetavad ja arendavad ettevõtted 5G-l põhinevat telemaatilist tehnoloogiat. Tegemist on automaailmas järgmise põlvkonna juhtmevaba tehnoloogiaga. LG ja Intel kasutavad ära mõlema ettevõtte uuringuid, asjatundlikkust arenduste vallas ning juhtivat positsiooni, et pakkuda esimesena turul 5G valmislahendusi. LG on esimene ettevõte, mis pakub aegunud 2G ja 3G asemel LTE-ühendusel põhinevaid telemaatilisi tooteid.

LGE_INTEL_00-

5G telemaatika võimaldab 4G LTE ühendusest 33 korda kiiremat andmeedastust, mille latentsus väheneb vaid kümnendikuni praegustest kiirustest. Tarkvara saab uuendada senisest kiiremini läbi OTA (Over The Air) võrgu, samal ajal kui videode ja muu multimeedia allalaadimise kiirus suureneb auto infotainment’i süsteemi kaudu.

V2X (Vehicle to Everything ehk masin kõige jaoks) tehnoloogial põhinev 5G oluliselt vähendatud latentsus on võimalik isegi suurtel kiirustel sõitvatel autodel. 5G kaudu toimuv suhtlus kahe masina, masina ja taristu või masina ja jalakäia vahel võib aidata ära hoida õnnetusi ning tagada turvalisemat liiklemist.

Tuues kokku võimsa mobiilside tehnoloogia ja sõidukikomponentide divisjoni, on LG teinud märkimisväärseid edusamme, kinnitades oma telemaatilist juhtpositsiooni nutiautode tööstuses. Olles eksklusiivne sõidukite telemaatika tootja GM 4G LTE OnStar telemaatilise süsteemi jaoks on LG saanud autotööstuse telemaatika turuliidriks. Strategy Analytics’i andmetel moodustas LG turuosa 2013. aastal 30,1%, 2014. aastal 30,3% ning 2015. aastal 29,9%.

„Tehes tihedat koostööd Inteliga loodame me rajada järgmist 5G telemaatikatoodete generatsiooni,“ ütles LG Electronicsi sõiduki sise-infotainment’i äriüksuse president Kim Jin-yong.

“LG on oluline sõidukikomponentide tootja 5G telemaatika uurimise ja arendamise ühisprojektis,” sõnas Intel Communication and Devices Group’i asepresident ja peadirektor Aicha Evans. “Me usume, et kombinatsioon LG eestvedamisest ühelduvusalal ja Inteli teadmistest ühendatud autodest, kombineeritud sensoritest ja masinate hajutatud süvaõppest annab tulemuseks innovaatilise 5G tehnoloogia autole.”