LG investeerib päikesepaneelide tootmisse veel 435 miljonit dollarit

LG teatas täna, et planeerib märgatavalt laiendada oma päikeseenergia lahenduste üksust mitmesaja miljoni dollari suuruse investeeringuga, et laiendada ettevõtte päikesepaneelide tootmisvõimalusi Lõuna-Koreas.

LG Solar Facility in Gumi 01

LG sõlmis Korea linnaga Gumi vastastikuse mõistmise memorandumi, et investeerida linnas asuvatesse ettevõtte päikesepaneelide tootmistehastesse 435 miljonit USA dollarit. Olemasolevatele kaheksale tootmisliinile lisatakse veel kuus, mis suurendab tootmisvõimsust 1GW-t kuni 1,8GW-ni 2018. aastaks ning kuni 3GW-ni 2020. aastaks, mis on võrdne ühe miljoni majapidamise elektritarbimise võimsusega.

„Investeeringu tulemusena saavutab LG päikesepaneelide üksus veelgi tugevama positsiooni valdkonna kasvu juhtimiseks tulevikus,“ ütles LG Energy Business Center ja B2B osakonna president Lee Sang-bong. „LG on päikesepaneelide äris olnud aktiivselt tegev kaks aastakümmet ning usume, et tavatarbijad on praeguseks rohkem kui valmis tõsiselt päikeseenergiale mõtlema.“

LG asutas oma päikesepaneelide üksuse 1995. aastal ning ning Energy Business Center energiaäri keskuse 2014. aasta novembris, mille alla kuuluvad ettevõtte päikeseenergia salvesüsteemid ning valgustusüksused. 2015. aasta augustis tutvustas LG oma kõige arenenumat NeON 2 päikeseenergia lahendust innovaatilise Cello tehnoloogiaga, mis koosneb 12 õhukesest traadist kolme toitelati asemel, olles ideaalne koduomanikele, kes soovivad saavitada maksimaalset päikeseenergia tootmise potentsiaali oma piiratud katusepinnal. NeON 2 sai möödunud aastal ka Intersolar auhinna fotogalvaanika kategoorias.