LG Display: OLED toob revolutsiooni inimeste ellu

Maailma juhtiva ekraanitehnoloogia innovaatori LG Display tegevjuht ja president Dr. Sang Beom Han ütles, et OLED esindab revolutsioonilist hüpet ekraanitehnoloogias, mis toob muutuse inimeste igapäevaellu, nagu ta Berliinis IFA 2015 avakõnes rääkis.

Photo3) LG Display 111-inch Wave Double-sided Display

„Me elame ekraanide ajastus. Me jagame informatsiooni läbi ekraanide. Me suhtleme läbi ekraanide. Ning läbi ekraanide vaatame ka tuleviku poole ja unistame sellest,“ rääkis Dr.Han oma kõnes „Kuidas ekraanid muudavad meie elu.“

Ekraanid on saamas järjest olulisemaks, olles kasutusel nii tarbeelektroonika-, IT- ja mobiilse tehnoloogia seadmetes kui ka autodes, haiglates ja koolides.

Photo6) LGD_IFA2015_Keynote Speech

Dr. Han rääkis publikule, et OLED on ainus tehnoloogia, mis ületab tavaekraanide piirid, kuna pakub täiustatud reaalsust kombineeritult dünaamilise vormiga. OLED pakub parimat valgust ja värviväljendust, põhinedes valgust eraldavatel valgusallikatel. Selle paindlikkus ja läbipaistev vorm on innovaatiliste OLED materjalide arendamise tulemus. Need omadused tagavad, et OLED saab teha tegelikkuseks selle, mida siiani vaid ette kujutati. OLED ekraane saab rakendada erinevates tulevikuvaldkondades, alates kantavatest seadmetest moevaldkonnas kuni mööbli ja sisekujunduse valdkonnani.

Ilma taustavalguseta ja teiste lisakihtideta, on OLED ekraanid võrreldes LCD-ga lihtsama ehitusega ning kokkuvõttes odavamad toota. Arvestades selle edasijõudnud omadusi ja võimalusi – volditavus, kantavus ja läbipaistvus, on OLED järgmise generatsiooni ekraanitehnoloogia.

Photo4) LG Display 55-inch Double-sided Display

Kuigi LG Display on OLED tehnoloogia tutvustamisega valinud üsna keerulise tee, rääkis Dr. Han, et ettevõte on uhke, et on täitnud oma eesmärgi luua ekraan, mis täidab inimeste unistused ja ettekujutused. Ta ennustas, et OLED ekraanidel on tänu erinevate tehnoloogiasektorite lähenemisele helge tulevik, sest OLED’i kasvust saavad kasu ka teiste valdkondade partnerid.

LG Display esitles IFA põhiüritusel erinevaid OLED prototüüpe. Ettevõte tutvustas 111-tollist „lainelist“ kahepoolset ekraani (Vertical Tiling OLED), mis oli kokku pandud kolmest 65-tollisest Ultra HD OLED ekraanist.

Photo2) LG Display 111-inch Wave Double-sided Display

LG Display näitas ka 55-tollist kahepoolset kommertsekraani, paksusega ligi 5,3mm, mis on õhem, kui kaasaegsed nutitelefonid ning mis kaalub vaid 12 kilo, mistõttu sobib see väga erinevatesse keskkondadesse. Lisaks esitles ettevõte ka oma 55-tollist „tapeet“-OLED ekraani, mis on õhem kui 1mm ning mille saab tänu magnetiga tagumisele poolele lihtsalt seinale kinnitada ja sealt ära võtta.