LG Display näitab SID 2015 tehnikamessil uue generatsiooni ekraane

 

LG Display näitas 2.-4. juunil San Jose’s toimunud SID (Society for Information Display) 2015 tehnikamessil ekraanitehnoloogia tulevikku. SID on maailma tunnustatuim akadeemiline ekraanitööstuse ühendus, mis koosneb üle 6000 sektori liidrist, sealhulgas tegevjuhtidest, akadeemikutest ja teadlastest üle maailma.

18-inch Flexible OLED to be shown at SID 2015

LG Display seenior asepresident ja tehnoloogiaüksuse juht In-Byeong Kang kõneles 2. juunil teemal „Ekraanitööstuse võimalused ja väljakutsed.“ Ta arutles ekraaniinnovatsiooni tulevikusuundade üle muutuvas IT-keskkonnas seoses asjade internetiga (Internet of Things) ja 5G mobiilikommunikatsiooniga. Ta tõi välja ka LCD ja OLED ekraanide tulevikuarengud ning painduvate OLED ekraanide kasutusvõimalused.

LG Display esitles SID’il oma fundamentaaltehnoloogilisi uurimustöid maailma esimese 18-tollise painduva ekraani kohta, uusi OLED tehnoloogia kontseptsioone suurtele Ultra HD OLED teleritele ja suurtele LCD ekraanidele mõeldud Advanced In-Cell Touch tehnoloogia kohta.

Lisaks näidati messil ka 18-tollist painduvat OLED paneeli kurvatuuri raadiusega 30R, mille saab rullida kokku 3cm laiuseks toruks ilma ekraani funktsionaalsust mõjutamata. Ettevõte näitas ka 55-, 65- ja 77-tolliseid UHD OLED telereid ning OLED tooteid, sealhulgas 1,3-tolline ümmargune paneel, 5,5-tolline nõgus paneel ja 6-tolline aktiivne painduv paneel ning 12,3-tolline autoekraan.

LG Display on saanud tööstuse liidriks eelkõige puutetundliku AIT (Advanced In-Cell Touch) tehnoloogia kasutamisega. AIT tehnoloogiat kasutatakse mitmetes nutitelefonides ja tahvelarvutites, 15,6-tollistel ekraanidel ja 7-tollisel autoekraanil. AIT esindab In-Cell Touch tehnoloogia suurt edasiminekut, pakkudes suurepärast puutefunktsiooni ja erilist disainieelist, kuna kasutada saab eriti õhukest ekraaniraami.

Ettevõte on arendanud ka AH-IPS Plus tehnoloogia, mis on edasiminek tavaliselt AH-IPS tehnoloogiast, mida kasutatakse nutitelefonidel. Uus tehnoloogia parandab 20-30 protsenti läbilaskvust, muutes vedelaid kristallmaterjale ning UV joondumise tehnoloogiat, luues kõrgeresolutsioonilise ekraani, mis tarbib vähem energiat.

Ettevõte näitas ka innovatiivseid järgmise generatsiooni ekraane, nagu näiteks 55-tollist eriti läbipaistvat LCD ekraani 25-protsendilise läbilaskvusega ning 21,5-tollist 2000R autoekraani, mida saab integreerida auto armatuurile.