LG Display esitles seinale kleebitavat telerit, mis on õhem kui 1mm

LG ekraanide tootmise üksus LG Display on pühendunud OLED paneelide arendamisele ja tootmisele. Selle tõestuseks tutvustati 19. mail Koreas toimunud pressiüritusel enneolematult õhukest telerit.

lg-wallpaper-tv-1mm

55-tolline OLED ekraan kaalub 1,9 kg ning on õhem kui 1mm. Tänu seinale kinnitatavale magnetalusele saab telerit lihtsalt seinale „kleepida“. Ekraani eemaldamiseks tuleb teler lihtsalt aluselt maha „koorida“.

Uuendusliku teleri tutvustamine oli üks osa LG Display tulevikutoodete esitlusest. Ettevõte teatas, et edaspidi keskendub nende ekraanistrateegia OLED tehnoloogiale. LG Display OLED äriüksuse juht Sang-Deog Yeo kinnitas, et OLED esindab murrangulist tehnoloogiat, mitte ainult nende ettevõtte jaoks vaid kogu tööstuse jaoks.

Ekraanitehnoloogiad on kiiresti arenenud. Mõned aastad tagasi koos LCD ja plasma tehnoloogiatega tõusis HD populaarsus. Pärast seda on aga liigutud üha enam LED tehnoloogia poole.

Usutakse, et OLED on järgmine teleritehnoloogia, mis turu vallutab. Tehnoloogia lisab ekraanile orgaanilise ühendatud kihi, mis lubab valmistada eriti õhukesi ekraane ning neid ka painutada. Orgaaniline materjal eraldab ka ise valgust, eemaldades sellega vajaduse eraldi taustvalgustuse järele ning võimaldades teha õhemaid ekraane. OLED on muutunud populaarseks mitte ainult telerite, vaid ka kantavate seadmete ja teiste mobiilsete toodete valmistamisel. LG Display usub, et OLED võiks tulevikus olla kõikide toodete ekraanitehnoloogiaks.

LG Display usub, et müüb sel aastal 600 000 OLED teleripaneeli ning järgmisel aastal 1,5 miljonit paneeli. New York’i Rochesteri ülikooli professor ja nn. „OLEDi isa“ Ching W. Tang ütles, et kuigi OLED telerid saavad üldlevinuks alles 5 kuni 10 aasta jooksul, võivad nad aga peagi ületada LCD ekraanide müüginumbrid.