LG webOS 2.0 – mis on uut?

 

LG webOS 2.0 on ettevõtte unikaalse webOS nutiteleri operatsioonisüsteemi uuendatud versioon, mille algseks eesmärgiks oli teha nutiteler taas lihtsaks ning vastanduda nutitelerite üha keerulisemaks muutuvatele menüüsüsteemidele. LG webOS 2.0 on spetsiaalselt kujundatud kaasaegsete nutitelerite põhifunktsioonide esile tõstmiseks, et saavutada nutiteleri suurem kasutusmugavus. Kuigi visuaalselt ei ole esimese ja teise versiooni webOS väga erinevad, on webOS 2.0 süsteemis võrreldes esimese süsteemiga peidus palju täiendusi ja parandusi.

UF95

WebOS süsteemi sisselülitamine on kiirem – pealehe ja rakenduste sisselülitamise aega on vähendatud kuni 70%. Ajakulu vähendamine on saavutatud tänu süsteemi optimeerimisele, mis vähendab märgatavalt sisselülitamise ja nutiseadete laadimisaega.

WebOS 2.0 uueks täienduseks on My Channels ehk minu kanalid, mis lubab kasutajatel seadistada ja kohandada oma mugavuse järgi nende lemmikkanaleid Launcher Bar menüüribal. Täiendatud on ka Live Menu menüüd – võrreldes webOS 1.0 süsteemiga on märgatavalt vähendatud vajalike sammude arvu, et menüüs soovitud toiming teha.

Uueks täienduseks on ka Quick Settings kiirseadistus, mis laseb kasutajal telerit seadistada ilma teleri vaatamist katkestamata. WebOS 1.0 puhul kattis seadistamise aken poole ekraanist ning seda oli keerulisem kasutada. Quick Settings võimaldab seadetes navigeerida kiirelt ja intuitiivselt, ilma segadust tekitamata.

Märkimist väärib ka Input Picker, mis tunneb ära ühendatud seadmed ning lubab neid koheselt kasutama hakata. WebOS 1.0 puhul kuvati sisendite aken üle ekraani, mis segas oluliselt teleri vaatamist.

LG Store rakendustepoe nimi on nüüd LG Content Store. Pood on selge ja lihtsalt kasutatav, lisatud on palju detaile filmide ja saadete kohta, seega on see koht, kust saab ligipääsu kõikvõimalikule meelelahutusele. Täiendatud sisuotsing võimaldab kasutajal leida ja vaadata kohe soovitud sisu, ilma kõiki sisulehekülgi läbi vaatamata.

LG on webOS juhtimispuldile lisanud ja numbriklahvid, et kasutajad saaksid nende abil ekraanil kursorit liigutada. Seega on teleri kontrollimiseks vajalik vaid üks pult.

 • Ivo Lukk

  Kas vanale webOs 1.0- le saab peale installida 2.0.?

 • lopo

  Ma healjuhul korra aastas kasutan seda webos või vanemat teemat. Uus webos võiks vähemalt aru saada, et Eesti ei ole Venemaa regioon, et kõik appid on vene keeles.
  Ainuüksi webos 2.0 pärast ei ole küll mõttet uut ekraani osta.

 • Jommaioo

  Ei saa, kui tahad 2.0-i siis pead 2015 a. televiisori ostma.
  See on ka põhjus miks mina LG kasutamisest loobusin :)

 • Ivo Lukk

  Siis on väga kahju sest lootsin, et saan softiuuendusest abi. Ostsin 2014 detsembris selle. See Web Os 1.0. on mul ikka väga jama. Enamus äppe suleb ennast ise suvalisel ajal väites ,et ei ole piisavalt mälu. Siinkohal jääb mulle segaseks, millist mälu on silmas peetud. Kui lisatud mälu siis seda on läbi välise kõvaketta 400 Gb, peaks ju piisama. Kui sisesest siis pole sinna ise midagi erilist peale tirinudki? Postimehe äpp näitab samasid uudiseid nagu esmakordsel sisselülitamiselgi, vaatamata sellele, et olen seda äppi maha ja peale lasknud. Facebooki üritasin kah tööle saada aga ikka see mälu jama- tõmbasin maha.