LG Display tutvustab 5,5-tollist QHD LCD ekraanipaneeli nutitelefonidele

 

Maailma juhtiv ekraanitehnoloogiate innovaator LG Display teatas, et on loonud uue QHD (Quad High Definition) LCD paneeli nutitelefonidele, millel on oluliselt paremad põhiomadused, kui tavaekraanidel, sealhulgas suurem värvigamma, eredus, kontrastisuhe, puutefunktsioonid, energiatarbimine ja õhukesem ekraan. Ettevõtte on alustanud 5,5-tolliste IPS tehnoloogiaga QHD LCD paneelide masstootmist mobiilsetele seadmetele, mida kasutatakse kuu lõpul esitletaval LG uuel lipulaev-telefonil.

 

lgd_qhd-lcd-for-mobile-to-achieve-quantum-jump

 

Ekraan näitab rikkamaid ja täpsemaid värve 120 protsendise värvigammaga, ületades mobiiliekraanide tavapaneelide 100 protsendilise gamma. QHD ekraanil on 1440×2560 resolutsioon, mis on neli korda suurem kui HD resolutsioon (720×1280) ning pikslite arv on 5,5-tollisel paneelil 538 PPI (pikslit tolli kohta).

Uuel paneelil on ka Advanced In-Cell (AIT) tehnoloogia, mis pakub väga head puutetundlikkust, seega reageerib see puudutusele isegi siis, kui ekraanil on veepiisad. Ekraanil on ka teisi olulisi uusi pildikvaliteedi omadusi. Sellel on 50 protsenti suurem kontrastisuhe, kui tavalistel QHD LCD paneelidel ning eredust on tõstetud 30 protsenti ilma energiakulu tõstmata. Eredam ekraan ja kõrgem kontrastisuhe muudab nutitelefoni ekraani jälgimise välitingimustes päikese käes lihtsamaks.

Tänu 5,5-tollise QHD LCD paneeli laiale värvigammale, eredusele ja kontrastisuhtele saavutas LG Display ka juhtiva tootetestimise organisatsiooni Intertek sertifikaadi.

LG Display koondas uue ekraani omaduste saavutamiseks kolm juhtivat teholoogiat: suure värvigammaga LED’i, Advanced In-Cell Touch (AIT) puutetundlikkuse ja fotojoondumise.

 

lgd_qhd-lcd-for-mobile-to-achieve-quantum-jump-2

 

Suure värvigamma LED tehnoloogia tagab täpsema punase ja rohelise värvi, kombineerides sinise LED kiibi punaste ja roheliste fosforitega, selle asemel, et kombineerida sinine LED kiip kollase fosforiga, mida kasutatakse tavaliste LED taustavalgustuste puhul. LG Display on tänu sellele tehnoloogiale saavutanud 20 protsenti suurema värvigamma.

LG Display poolt arendatud AIT esindab tavalise In-Cell tehnoloogia edasiarendust. Selle asemel, et asetada puuteekraan LCD paneeli peale, on puutesensor LCD sisse integreeritud. Tänu sellele on võimalik luua õhema disainiga ja suurepärase puutetundlikkusega ekraane, kuna pole vaja eraldi ruumi puutetundlikkuse funktsioonide lisamiseks.

Fotojoondus (photoalignment) tehnoloogia kasutab UV valgust, et luua ekraanipaneelile vedelate kristallide korrapärane kiht, mis aitab saavutada suuremat kontrastisuhet, joondades kristallid võrdselt ja ühtlaselt, et vähendada valguse lekkimist. Kõrgem kontrastisuhe aitab luua sügavamaid musti toone ja eredamaid värve, et tõsta pildikvaliteeti.