LG tutvustab uut 2015. aasta 4K Ultra HD telerite seeriat

LG esitleb 6.-9. jaanuaril Las Vegases toimuval CES tehnoloogiamessil oma uue kujunduse, rohkemate funktsioonide ja täiustatud pildikvaliteediga laienenud 4K Ultra HD telerite valikut. See on esimene võimalus LG uute 2015. aasta LG 4K Ultra HD telerikollektsiooniga tutvumiseks.

LG-ULTRA-HD-TVs-645x234

Tarbeelektroonika ühendus CEA nimetas LG rahvusvahelise CES 2015 4K Ultra HD partneriks. LG näitab messil oma telerite ColorPrime seeria värvitäpsust, mis suudab toota reaalsemaid ja sügavamaid värve nii tänu Wide Color LED kui ka Quantum Dot tehnoloogiatele.

Wide Color LED tehnoloogiaga varustatud LG 4K Ultra HD telerid kasutavad erinevaid fosfor-baasil LED’e, et näidata suuremat värvisügavust ja elulähedasemat pilti. LG tutvustab ka oma esimesi 4K Ultra HD Quantum Dot tehnoloogiaga telereid, mis pakuvad suuremat värvitäpsust kuni 30-protsenti laiema värvigammaga.

LG 4K Ultra HD telerid pakuvad oma IPS 4K paneelidega 3840x2160resolutsiooni. Telerite ekraanid näitavad elavat ja originaalilähedast pilti, pakkudes samal ajal eriti laia vaatenurka. LG True Black Control heleduse reguleerimise tehnoloogia täiustab kontrasti ning loob tumedamad ja sügavamad mustad värvid. 2015. aasta seeria üheks uueks funktsiooniks on ka LG Natural Color funktsioon, mis vähendab värvitootmise vigu ning Contrast Optimizer tehnoloogia, mis suurendab värvikontrasti ja -heledust.

Lisaks pildikvaliteedile on LG telerite üheks kinoefekti tekitavaks omaduseks Ultra Slim õhuke ekraan, mis on integreeritud Cinema Screen kodukino kujundusse. Kaunis õhuke ekraaniraam ja selge sujuv välimus muudavad teleri sobivaks igasse interjööri.

Viis LG 4K Ultra HD telerimudelit on varustatud mitmekanalilise Ultra Surround System helisüsteemiga, mis on välja töötatud koostöös audioeksperdiga Harman/Kardon. Ettepoole suunatud kõlarid on kompaktsed, kuid efektiivsed. 2015. aasta UF9500 kõrglklassi mudelite erifunktsiooniks on intergreeritud Auditorium Stand alus, mis parima helitulemuse saamiseks peegeldab ja tsentraliseerib heli.

LG uuenendus nutitelerite platvorm webOS 2.0 on veelgi kasutajasõbralikum, kui selle eelkäija. Alglaadimise aega on vähendatud 60 protsendi võrra ning väliste seadmete ühendamine on kiirem ja lihtsam kui varem. Lisaks on kasutajatel võimalus kohandada Launcher Bar menüüd oma soovide järgi, et saada personaalsem kasutamiskogemus.

LG on oma 4K Ultra HD telerid varustanud 4K ülesskaleerimise algoritmiga, mis muudab ka SD, HD ja Full HD sisu peaaegu Ultra HD kvaliteediga pildiks. Sisseehitatud 4K High Efficiency Video Codec (HEVC) dekodeerija toetab välistelt seadmetelt nii 30p kui ka 60p 4K sisu, aidates tagada, et LG telerid sobivad ka tulevikus Ultra HD ülekande standarditele.