Selfie’de tegemine ei saanud alguse sel sajandil

Tähelepanu Y generatsioon ning millenniumi ajal ja peale 1990. aastat sündinud isikud! Istuge igaks juhuks maha. Vastupidiselt populaarsele arvamusele ei ole teie generatsioon vastutav selfie’de fenomeni loomise eest – uskuge, või mitte, nartsissism sai alguse palju aega enne teie sündi. Täpsemalt umbes 400 aastat enne.

Selfie-1

Alustame 1600-ndatest

Renessansiaja kunstnik Rembrandt oli kõige esimene selfie’de kunn, maalides endast kogu karjääri jooksul üle 90 autoportree.

1839

Kerides aega edasi, leiame end ühe kaupluse taharuumist USAs Philadelphias, kus amatöörkeemik ja fotoentusiast Robert Cornelius pani üles oma kaamera, avas objektiivi ning jooksis kaamera ette, et endast pilt jäädvustada.

1966

Buzz Aldrin oli mees, kes tegi esimese inimesena endast foto kosmoses, jäädvustades ennast Gemini 12 kosmoselennul (Etem kui sinu ja su sõprade pop-kontserdite selfie’d, kas pole?).

Selfie-2

2002

Hüpe teisele poole maakera – Austraaliasse. Neile meeldib seal sõnu lühendada. Kui Nathan Hope postitas pildi enda katkisest huulest teaduslikule veebilehele nõu saamiseks, vabandas ta „selfie“ ehk self-portrait’i (endast tehtud pildi) pärast. See oligi esimene kord, kui seda terminit kasutati.

2013

Sel ajal väljus trend tõsiselt kontrolli alt, turule tulid selfie’de tegemiseks mõeldud käepikenduspulgad, mis aitavad kasutajatel end pea igale fotole paigutada, mis nad sotsiaalmeedias jagavad.

2014

Kas see meeldib sulle, või mitte, selfie on saanud üheks tänapäeva moodsa eneseväljenduse osaks. Aga hoiatuseks teile, noored, ka lapsevanemad võivad neid ülemäära jagada!

Eriti hea selfie telefon: LG G3

LG-PR-LG-G3-Selfie

Kui käepikenduspulgad ei ole sinu teema (saame aru), siis LG G3 käeviipega kaamera aktiveerimine võib küll olla. Lihtsalt tõsta telefoni ees oma käsi ning suru see rusikasse. Eesmine kaamera tunneb žesti ära, saab aru, et sa oled valmis ning käivitab pildistamiseks 3-sekundilise taimeri. Tänu sellele funktsioonile saad oma piltidele jääda loomulikus asendis (ilma, et sõrmed pildile jääks) ning sinu käsi ei pea mängima igal pildil põhirolli.

Lisaks on LG G3’l ka pehme valguse seadistus, mis paneb helendama ekraani ääred, tuues su näole pehme hajutatud valguse. Kui selfie’s on sinu teema – ja olgem ausad, me kõik teeme seda vahel – siis LG G3 teeb need veel paremaks.