LG Display esitles nutitelefonidele mõeldud maailma kõige kitsama raamiga Full HD LCD ekraani

Maailma juhtiv ekraanitehnoloogiate arendaja LG Display teatas, et on loonud nutitelefonidele 5,5-tollise Full HD LCD ekraani, millel on vaid 0,7mm raam. Sellega juhib LG Display jätkuvalt nutiseadmetele mõeldud kõrgeresolutsiooniliste suurte ekraanide turgu.

LGD1_worlds-narrowest-0.7mm-bezel-FHD-LCD-panel

Isegi 0,8mm pangakaardist õhema 0,7mm raami tootmiseks ekraani vasakule ja paremale küljele kasutas LG Display „Neo Edge“ moodulite protsessi tehnoloogiat ja maailma esimest “Advanced In-Cell Touch (AIT)” tehnoloogiat.

Neo Edge tehnoloogia kasutab kahepoolse teibi asemel liimi, et kinnitada ja täielikult sulgeda kogu ala ja servad paneeli vooluringi plaatide ja taustvalguse vahel. Kuna paneeli ja taustavalguse ühendamiseks pole plastikupaneeli, aitab tehnoloogia Neo Edge saavutada minimaalse raamilaiuse, samas blokeerides valguse lekkimist ning olles vee- ja tolmukindel.

LGD4_worlds-narrowest-0.7mm-bezel-FHD-LCD-panel

Liimikinnitus ennetab ka rooste teket, mis võib mõnikord klaaspaneeli äärtele tekkida, kui kasutatakse kahepoolset teipi. Liim muudab paneeli ka kitsast raamist hoolimata märgatavalt vastupidavamaks, kuna liimi tahkumisel suureneb elastsus.

LG Display arendatud AIT tehnoloogia vähendab laia raami vajadust, kuna puutepaneel on LCD moodulisse sisse ehitatud. Tehnoloogia pakub sihvakat disaini ja head puutetundlikkust, säästes samal ajal kulusid, kuna puutefunktsioonideks ei ole vaja eraldi protsessi.

LG Display alustab ekraani masstoodangut novembris Hiinas, sealt edasi reklaamib seda ka mujal maailmas.