Põhjalik analüüs: populaarne LCD vs järgmise generatsiooni OLED

Kui olete viimasel ajal uue teleri ostmiseks mõnd tehnikapoodi külastanud, olete ilmselt kuulnud väljendeid LCD ja OLED. LCD (Liquid Crystal Display) on tänasel teleriturul suur trend, kuid OLED (Organic Light Emitting Diode) ekraane on kirjeldatud kui järgmise generatsiooni lõputute arenguvõimalustega ekraane.

LGD_LCD-and-OLED_2-484x700 (1)

Viimasel 15 aastal on LG Display saavutanud LCD tehnoloogia arendamises ja tootmises juhtiva positsiooni. Hetkel LCD juhib ekraanideturgu, kuid hakkab tasapidi teed andma ka oma järglasele OLED tehnoloogiale. Kõige põhilisem erinevus LCD ja OLED tehnoloogia vahel on taustavalgustuse ehk BLU (Back Light Unit) olemasolu.

OLED ekraan toodab erksat ja realistlikku elulähedast pilti. Ekraani valgust eraldavad pikslid ei muuda ainult värve paremini eristatavaks, vaid eemaldavad ka valguse lekkimise probleemi ning pakuvad erksat vaatamiskogemust läbi lõputu musta ja valge kontrasti. See on samm edasi LCD-st, millel on suhteliselt kitsas vaatamisnurk ning aeglasem reageerimiskiirus, mille tulemusena tekitab see elektrisignaalide taasvastuvõtmise ja vedelkristallide liikumise vahel hilinemist.

Mainitud LCD ja OLED ekraanide erinevuste tõttu on OLED sobivam nii telesaadete kui ka spordi ning muu kiire liikumisega sisu vaatamiseks. LG Display korraldas selle tõestamiseks ka tarbija üritusi, kus iga osaleja kiitis OLED’i tehnoloogilist võimekust ning eelistas OLED ekraani LCD omale.

Untitled

Ülalolev pilt illustreerib OLED ekraani pildikvaliteedi paremust võrreldes LCD’ga. „Toit näeb OLED ekraanil eriti hea välja,“ ütles üks USA tarbijaüritusel osalenu, olles tunnistajaks OLED teleri kolmedimensioonilise pildikvaliteedi saavutamisele tänu suuremale värvi taastootmise võimekusele.

Nagu ka varem mainitud, on OLED ekraani võimalik vaadata kuni 160 kraadise vaatenurga alt, sest see pakub ühtlast pildikvaliteeti ilma värvimoonutusteta igas ekraani osas. Kuna ekraan on kokku pandud orgaanilistest osadest, võib sellest luua erineva kujuga helendavaid objekte, nagu näiteks painutatavaid ekraane. Tänu ekraani valgust eraldatavale võimekusele, reprodutseerib OLED täiuslikud värvid ilma valguse lekkimiseta. LCD ekraanidel on aga suurte nõgusate ekraanide puhul valguse lekkimiseks suur tõenäosus.

LGD_flexible-OLED-899x700

Nende põhjuste tõttu eelistatakse nõgusate telerite tootmisel just OLED tehnoloogiat. LG Display kasutab OLED tehnoloogiat edukalt ka oma uusima painduva läbipaistva ekraani tootmisel. 18-tolline painduv OLED on oma klassi maailma suurim, sisaldades miljoni pikslilist HD resolutsiooni (1200×810) ning 30R paindumist. Selle mudeli puhul on tegemist esimese sammuga suureekraaniliste läbipaistvate painduvate ekraanide arengus.