LG Display OLED ekraanid pälvisid tippauhinna

LG Display teatas, et võitis ülemaailmse ekraanitööstuse kõige prestiižikama auhinna OLED tehnoloogiaga ekraani eest. Auhinna andis välja Society for Information Display (SID) iga-aastasel konverentsil ja näitusel San Diegos.

LG Display

LG Display’d tunnustati kuldse auhinnaga tänu OLED ekraanile, mida kasutatakse ka maailma esimese nõgusa ekraaniga nutitelefoni LG G Flex ehituses. Hõbedase auhinnaga tõsteti esile aga maailma esimene nõgusa OLED ekraaniga teler. SID annab kuldseid ja hõbedasi auhindu kolmes kategoorias: Aasta Ekraan, Aasta Ekraanirakendus ja Aasta Ekraanidetail. See on üks vähestest kordadest, kui ekraane tootev firma võidab SID’l üheaegselt auhindu mitmes kategoorias.

LG Display hakkab aasta teises pooles üles ehitama uut OLED ekraanide tootmisliini lisaks olemasolevale Koreas,  Paju linnas, et laiendada oma OLED toodete sarja ning suurendada nii tootmismahtu kui ka kliendibaasi.

Kuna OLED ekraanid koosnevad valgust kiirgavatest dioodidest, pole sellel  LCD ekraanidele omaseid probleeme.  Tulemuseks pakub OLED ekraan parimat pildikvaliteeti, samuti ei vaja see ka eraldi taustavalgust, mille tõttu on see õhem kui LCD ekraan. Kõik need omadused teevad OLED ekraanid sobivamaks pigem nõgusa ekraani jaoks.

Aasta Ekraanirakendus: kuldne auhind: LG Display G Flex nutitelefon

LG Display G Flex nutitelefonil on painduv OLED ekraan, mis on klaasi asemel tehtud plastmassi algainetest. LG Display tegi ekraani painutatavaks ja purunematuks kapseldades selle kilelaadsesse spetsiaalsesse membraani  ja kinnitades kaitse ka ekraani taha. Võrreldes klaasist OLED ekraaniga on painduv OLED ekraan kergem, õhem ja annab rohkem võimalusi erinevaks disainiks. Samuti on ekraan ka maailma kõige kergem, kaaludes vaid 7,2 grammi isegi 6-tollisena, mis on praegu kõige suurem saadaval olev OLED telefoniekraan. Tulevikus plaanib LG Display kasutada sama tehnoloogiat suurematel seadmetel, sealhulgas sülearvutitel, monitoridel  ja televiisoritel, aga ka lugeritel ja muul.

Aasta Ekraan: hõbedase auhinna võitja: LG Display 55-tolline kõver FHD OLED TV ekraan

LG Display 55-tolline kõver FHD OLED teleriekraan pakub erakordselt elavat pilti formaadis, mis näib vaatajat ümbritsevana. OLED-ekraane tutvustati eelmisel aastal ning see kasutab WRGB OLED tehnoloogiat, mis on valitud suuremate OLED ekraanide tootmiseks. Ekraan on vaid 4mm paksune  ning  märkimisväärselt kergem, kui konkureerivad tooted, samal ajal pakkudes  kvaliteetseid ja elutruid värve. Lisaks eredale ja tõhustatud pildikvaliteedile, pakub uus kõver OLED teleriekraan inimese normaalset vaatenurka matkides vaatajale mugavust ning teeb selle silmadele sõbralikumaks ja vähem väsitavaks.