LG lõi webOSi, et inimesed õpiksid kasutama kõiki nutitelerite eeliseid

Nutiteleritel on tavaliselt üsna keerulised kasutajaliidesed. Uuringud näitavad, et 53% nutitelerite omanikest ei ole teadlikud sellest, mida nende nutiteleriga teha saab ning 75% neist arvavad, et nutiteleri kasutamine on liiga keeruline. Nutitelerite keerulisus võtab kasutajatelt soovi teleri eeliseid kasutada, mistõttu on kõigist maailmas müüdud umbes 160 miljonist nutitelerist kasutusel tavalise telerina. Sellest tulenevalt otsustas LG oma nutitelereid lihtsustada ning lõi neile uue operatsioonisüsteemi webOS, mis pakub lihtsat ja intuitiivset kasutuskogemust.

LG webOS

Esmakordselt tutvustati webOS operatsioonisüsteemi jaanuaris Las Vegases toimunud CES tehnoloogiamessil. LG ostis webOSi Hewlett-Packardilt ning kujundas selle täielikult ümber, luues uue operatsioonisüsteemi oma nutiteleritele. webOSi peamisteks eelisteks on kasutajaliidese lihtsus ja intuitiivne kasutamiskogemus.

Alates nutitelerite algusaegadest on neile loodud väga palju erinevat põnevat ja kasulikku sisu, mis aga on tekitanud uue probleemi – kuidas kõiges selles lihtsalt orienteeruda ja navigeerida. Et teha nutitelerite kasutamine taas lihtsaks, lõi LG webOS operatsioonisüsteemi , mis võetakse 2014. aastal kasutusele rohkem kui 70 protsendil LG nutiteleritest. webOSi kasutusmugavus muudab sisu otsimise ja vaatamise, teiste seadmetega ühildumise ja ka algse seadistamise väga lihtsaks.

Esimest korda webOS operatsioonisüsteemi kasutava LG nutiteleri sisselülitamisel ilmub ekraanile animeeritud tegelane nimega BeanBird, kes juhendab kasutajat kogu seadistamise protsessi juures. BeanBird tuletab ka kasutajale meelde, et ta läbiks kogu algse seadistusprotsessi, kuna uuringud näitavad, et paljud kasutajad seda ei tee.

LG Store

Üks webOSi kõige erilisemaid tunnuseid on vasakult paremale keritav menüüriba Launcher, mis jookseb ekraani alaosas. Kui tavaliste nutitelerite puhul tuleb teise rakenduse kasutamiseks ühest rakendusest väljuda, taas avalehele minna ning teine rakendus valida, siis webOS-i Launcheri abil on võimalik sirvida tavateleri ja nutiteleri sisu ning vaadata sisu teistelt ühendatud seadmetelt ilma avalehele pöördumata. See annab vaatajale võimaluse üheaegselt vaadata saadet, mängida mängu või surfata internetis samal ajal uut infot otsides või alla laadides.

Lisaks Launcher’ile on webOSil veel kaks menüüd, mis teleri kasutamist lihtsustavad. Esimest neist kutsutakse Live-menüüks, mida saab avada teleri vaatamise ajal. Live-menüü muudab otsingu, soovituste ja kanalite valikud kergesti kättesaadavaks. Teise menüü nimetuseks on Today, mis toimib nagu soovitusteenuse menüü, soovitades kasutajale vaatamata jäänud populaarsemaid telesaateid, filme, mänge või rakendusi.

webOS tunneb koheselt ära teleri külge ühendatud seadmed ning toob nähtavale menüü nimekirjaga edasistest valikuvõimalustest. webOS kohtleb kõiki ühendatud seadmeid nagu rakendusi, olgu see siis mängukonsool, HDMI-ga ühendatud seade või mõni muu mängija. Seega saab kasutaja seadet kasutada sama lihtsalt kui rakendusi.

webOSi abil näeb kasutaja seda sisu, mis on individuaalselt tema jaoks nutiteleri teenustest ning videolaenutusest välja valitud. Launch menüüriba avanedes on esiplaanil kasutaja poolt kõige tihedamini kasutatavad rakendused, liikudes vasakule, näeb kasutaja viimati vaadatud sisu ning paremal pool on kõik vaataja poolt alla laetud rakendused. LG webOS pakub ligipääsu ka LG Store laialdasele rakendustevalikule. LG Store lubab kasutajatel vaadata enim vaadatud ja alla laetud nutiteleritele mõeldud tooteid, sealhulgas telesaateid ja mänge.

LG webOSi eesmärgiks on muuta nutitelerite kasutamine võimalikult lihtsaks, et kasutajad sooviksid avastada ja kasutada kõiki eeliseid, mida nutitelerid tavatelerite ees pakuvad.