LG Electronics soovib OLED ja Ultra HD telerite segmendis liidripositsiooni

LG Home Entertainment Company uus president Hyun-hwoi Ha on võtnud eesmärgiks telerituru dünaamika muutmise. Selle eesmärgi teostamiseks toetutakse esmajoones LG juba omandatud liidripositsioonile OLED TV tehnoloogia ja tootmise vallas. Samal ajal soovitakse kasvatada Ultra HD ja Smart TV telerite valikut, täiendades neid seejuures innovaatiliste lahenduste ja funktsioonidega.

TV rinka

“Ennustuste kohaselt saab 2014. aasta olema OLED telerite jaoks väga edukas. Oleme rajanud arenenud tootmisüksusi erinevatesse strateegiliselt olulistesse riikidesse, seeläbi oleme veendunud, et LG on võimeline OLED telerite turu kasvamisse oluliselt panustama,” ütles Hyun-hwoi Ha, LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht. “Sel aastal tutvustame ka uusi Ultra HD ning Smart TV telereid, mida saab esile tõsta tänu uuele webOS nutitelerite platvormile.”

OLED TV

Maailma esimese painduva ekraaniga Flexible OLED teleri esitlemisega on LG saanud märkimisväärse tähelepanu osaliseks. Varasemalt on LG tutvustanud esmakordselt nii lameda kui nõgusa ekraaniga telereid. Unikaalne Flexible OLED teler võimaldab kasutajatel parima vaatamiskogemuse saamiseks reguleerida teleri kumeruste nurki vastavalt vajadusele – lähtudes näiteks vaatajate arvust või vaatamiskaugusest. Reguleeritav ekraan tagab seeläbi parima võimaliku vaatamiskogemuse.

LG nõgusa ekraaniga 55-tollisele OLED telerile on nüüdseks lisandunud 65- ja 77-tollised mudelid. Laienenud tootesari rõhutab LG liidripositsiooni uue generatsiooni telerite turul. Ülemaailme huvi OLED telerite vastu näitab kasvutrendi ning seetõttu on LG asutamas erinevaid tootmisüksusi erinevatesse riikidesse ka väljaspool Koread. Uued tehased on juba avatud Brasiilias, Poolas, Hiinas, Tais ja Mehhikos, ning nende toodang hakkab varustama Põhja-Ameerika turgu. Laiahaardelise OLED teleri tööstuse võrgustiku rajamise abil võtab LG juba eos sellel kasvaval turul liidripositsiooni. Strateegiliste loksaalsete üksuste rajamisega loodab LG kahandada ekspordi kulusid, et pakkuda seeläbi tarbijasõbralikku hinnataset.

Oled TV

Ultra HD TV

LG soovib Ultra HD turgu märkimisväärselt laiendada ning pakkuda 49-tollistest kuni 105-tollisteni varieeruvad mudeleid. LG tutvustab ühtlasi taskukohasemaid teleritooteid, et võimaldada esmaklassilisele 4K kvaliteedile ligipääsu veelgi laiemale auditooriumile.

Sisulise poole perspektiivist keskendub LG koostööle erinevate tele-ettevõtetega, et täiustada 4K sisu. Globaalsel tasandil fokusserub LG Ultra HD sisu tootmisele, tehes koostööd teiste seas Netflixi ja YouTube’iga.

webOS_b

LG webOS 

LG webOS on uusim nutitelerite operatsioonisüsteemi platvorm, mis muudab nutitelerite kasutamise senisest veelgi sujuvamaks ja lihtsamaks. Uus operatsioonisüsteem pakub intuitiivset kasutajakeskkonda, mida on mugav kasutada. Muuhulgas on platvormile võimalik luua erinevaid rakendusi, mis aitavad nutiteleril teiste nutiseadmetega ühilduda. WebOS võimekusega LG Smart telerid on alates 2014. aasta esimesest poolest kättesaadavad Koreas ning seejärel ka teistel võtmeturgudel.