Uus webOS Smart TV platvorm sobib perfektselt 4K striimimiseks

LG teatas, et ettevõtte 2014. aasta Ultra HD telerite seeria, mis on varustatud webOS Smart TV platvormiga, toetab ka Ultra HD 4K sisu striimimist üle Netflix võrgustiku. LG 2014. aasta 4K teleriseeriat tutvustati esmakordselt tehnikamessil CES 2014.

webOSLG 2014. aasta ULTRA HD telerite disainimisel on silmas peetud uusimaid standardeid ühenduvuse, sisu kaitse ning programmi kodeerimise lõikes. Sellest lähtudes on telerid on varustatud 4K striimimise võimekusega, mille tagab sisse-ehitatud 4K HEVC 60p dekooder. Seade dekodeerib ülekandesignaalid nii H.264 kui ka HEVC H.265 formaatides.

Telerid on ühtlasi varustatud LG uue webOS nutitelerite operatsioonisüsteemi platvormiga, mis muudab nutitelerite kasutamise lihtsamaks. Kasutajad saavad erinevate teenuste valikus mugavalt ja lihtsalt navigeerida, mis võimaldab sujuva ning kiire ülekande erinevate ekraanide vahel. WebOS Live Menu pakub erinevat informatsiooni, funktsioone, sisu ning teeb soovitusi erinevate telesaadete kohta. LG ja Netflix on ühtlasi pidamas läbirääkimisi Ultra HD 4K sisu striimimiseks ka USA’st väljapoole.

Netflix ei ole antud hetkel Eestis kättesaadav.