LG uus nutiteleritele mõeldud webOS operatsioonisüsteem muudab nutitelerite kasutamise lihtsamaks

LG esitleb täna Las Vegases CES elektroonikamessil uusimat nutitelerite operatsioonisüsteemi platvormi webOS. Operatsioonisüsteem webOS, mis osteti möödunud aasta märtsis Hewlett-Packardilt,  läbis täieliku uuenduse ning võeti kasutusele LG nutitelerite platvormina. Uus operatsioonisüsteem pakub intuitiivset kasutajakeskkonda, mis on sujuv ja lihtne. Muuhulgas on platvormile võimalik luua -erinevaid rakendusi, mis aitavad nutiteleril teiste nutiseadmetega ühilduda.

webOS_2

„Meil on väga hea meel, et saame CES 2014 messil tutvustada spetsiaalselt LG nutiteleritele kohandatud webOS operatsioonisüsteemi, “ ütles In-kyu Lee, LG Electronics Home Entertainment Company asepresident ja telerite divisioni juht. „webOS’i erilisus peitub selles, et see pakub palju vabadust ning seda on lihtne kasutada. Oleme kindlad, et kasutajate arvates on uues operatsioonisüsteemis kergem navigeerida, uusi võimalusi avastada ning erinevate sisuvormide vahel valikuid teha.“

webOS_1

webOS platvorm, mis võetakse 2014. aastal kasutusele rohkem kui 70 protsendil LG nutiteleritest, lihtsustab nutiteleri kasutamist. Kasutusmugavus muudab sisu otsimise ja vaatamise, teiste seadmetega ühildumise ja ka algse seadistamise väga lihtsaks. Esimest korda webOS operatsioonisüsteemi kasutava LG nutiteleri sisselülitamisel ilmub ekraanile animeeritud tegelane nimega BeanBird, kes juhendab kasutajat kogu seadistamise protsessi juures. Teleriomanik peab vaid raputama teleri Magic Remote pulti või vajutama OK nuppu, et liikuda edasi järgmise juhise juurde. webOS tunneb koheselt ära ka seadmed, mis teleri külge ühendatud on ning toob nähtavale menüü nimekirjaga edasistest valikuvõimalustest.

Üks webOSi kõige erilisemaid tunnuseid on vasakult paremale keritav menüü Launcher, mis jookseb ekraani alaosas. Launcheri abil on võimalik sirvida tavateleri ja nutiteleri sisu ning vaadata sisu teistelt ühendatud seadmetelt ilma avalehele pöördumata. See annab vaatajale võimaluse üheaegselt vaadata saadet, mängida mängu või surfata internetis samal ajal uut infot otsides või alla laadides. Lisaks on webOSil olemas Live-menüü, mida saab avada teleri vaatamise ajal ning mis hoiab ka otsingu, soovituste ja kanalite valikud kergesti kättesaadavad.

WebOS Silicon Valley arendustiim on operatsioonisüsteemile loonud unikaalse soovitusteenuse menüü Today, mis soovitab kasutajale vaatamata jäänud populaarsemaid telesaateid või filme. Menüü jookseb horisontaalselt ekraani keskel ning vaatamisseadete muutmiseks saab seda Magic Remote puldi abil üles-alla kerida.

LG webOS pakub ligipääsu LG Store laialdasele rakendustevalikule. LG Store lubab kasutajatel vaadata enim vaadatud ja alla laetud nutiteleritele mõeldud tooteid, sealhulgas telesaateid ja mänge. Loogiliselt organiseeritud 3D sisu, mänge ja filme sisaldavad kategooriad kasutavad vajaliku sisu kiiremaks ja mugavamaks ülesleidmiseks pisipilte.

LG CES 2014 messiväljapaneku (Las Vegas Convention Center, Central Hall #8204) külastajatel on võimalik webOS operatsioonisüsteemiga tutvuda ning seda LG viimaste OLED, 4K Ultra HD telerite ning teiste LG Home Entertainment 2014. aasta mudelite peal proovida ajavahemikul 7-10. jaanuar.