LG nõgus OLED teler pälvis Euroopa Komisjoni ökomärgise

LG teatas, et nende nõgusad OLED telerid on tunnistatud energiasäästlikuks ja keskkonnasõbralikult valmistatuks kolme sõltumatu instituudi, Euroopa Komisjoni, Interteki  ning Electronic Product Environmental Assessment Tooli (EPEAT) poolt.

LG Curved OLED TV

LG nõgus OLED teler pälvis Euroopa Komisjonilt Euroopa Ühenduse ökomärgise – prestiižse tähise, mis kinnitab, et toode on valmistatud keskkonda kahjustamata. Euroopa Liidu täidesaatva organina on Euroopa Komisjon kõige mõjukam kohalik keskkonna jätkusuutliku arengu eest võitleja.

Teenimaks aga Green Leaf Mark tunnistust Interteki laborilt, peab toode täitma kõige rangemaid töötamis- ja tootmisalaseid nõudeid. Lisaks kõikehõlmavate standardiseeritud testide läbiviimisele uurib Intertek toodete keskkonnamõju hindamiseks ka tootmisprotsessis kasutatud tehnoloogiaid ja meetodeid. Interteki kui ühe maailma kõige lugupeetuma testimis- ja sertifitseerimiskeskuse heakskiitu võib võtta kui kvaliteedi ja toimimise garantiid.

LG Curved OLED TV

Firma keskkonnasõbralikkust veelgi enam rõhutades kanti LG uue põlvkonna teler EPEAT-i vastutustundlikult kavandatud elektroonikaseadmete registrisse. EPEAT on mittetulundusühing, mis peab ülal globaalset roheliste elektroonikatoodete registrit. Sellesse nimekirja kuulumiseks peab toode vastama 24-le keskkonnaalasele kriteeriumile, mis on seotud energiakulu, taaskasutatavuse, pakendamise, vastupidavuse ja ohtlike materjalide kasutamise vähendamisega.

Sertifitseerimise puhul mängis suurt rolli tervet LG nõgusa OLED teleri väljatöötamisprotsessi läbinud keskkonnamõjude silmaspidamine. Teler on valmistatud vastupidavast süsinikkiudplastikust (Carbon Fiber Reinforced Plastic – CFRP), mille tõttu on LG järgmise põlvkonna ekraan äärmiselt õhuke (4,3 mm) ning kerge (17 kg). Ja tänu patenteeritud Smart Energy Saving tehnoloogiale vähendab LG nõgus OLED teler energiakulu võrreldes tavalise tasapinnalise teleriga kuni 67 protsenti.