LG alustab maailma esimese nõgusa ekraaniga teleri müügiga

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) teatas, et hakatakse vastu võtma esimesi eeltellimusi 55-tollisele (54,6-tollise diagonaaliga) nõgusale OLED telerile (55EA9800 mudel) Lõuna-Koreas. Tellitud telerite kättetoimetamine algab juba järgmisel kuul. Enam kui 1400 LG jaekauplust Lõuna-Koreas võtavad nüüdsest vastu tellimusi klientidelt, kes tellivad omale premium-klassi teleri, mis maksab umbes 13 500 USD. Sellega on LG esimene ja ainuke firma, kes pakub nii lameekraaniga OLED telerit, mida Korea kliendid said omale hankida juba alates veebruarist, ning nõgusat OLED telerit. Nii on LG´l OLED´i segmendis oluline juhtroll, mis peaks 2016. aastaks kasvama DisplaySearch´i andmetel 7 miljoni ühikuni.

LG Curved OLED TV

 

Uuel EA8900 mudelil on tööstuse kõige esimene nõgusa ekraani ergonoomiline disain, mis võimaldab IMAX-taolist vaatamiskogemust su enda kodus. Pärast 5 aasta pikkuseid uuringuid, mille jooksul nõgus ekraan välja töötati, on tulemuseks see, et kogu ekraani pind on vaataja silmadest võrdsel kaugusel, mis omakorda välistab ekraanimoonutused ja detailide kadumise.

LG nõgus OLED teler suudab näidata vapustavalt eredaid ja realistlikke pilte tänu oma patenditud WRGB tehnoloogiale, olles samas vaid 4,3 millimeetri paksune ning kaaludes kõigest 17 kilogrammi. Unikaalsel Four-Color Pixel süsteemil on ka valge alampiksel, mis töötab koos tavalise punase, sinise ja rohelise seadistusega, et luua ideaalne värvide väljund. Sellele lisaks aitab LG eksklusiivne Color Refiner veelgi paremini tonaalsust tõsta, mille tulemusena on pildid veelgi elavamad ja loomulikumad. Nagu ka originaalse lameekraaniga OLED teler, pakub ka nõgusa ekraaniga OLED teler lõpmatut kontrastsust optimaalsetel kontrastide tasemel, olenemata taustavalgusest või vaatamisnurgast. Kolm rahvusvahelist testimise ja sertifitseerimise asutust, TÜV Rheinland, Intertek ja VDE tunnustasid hiljuti LG nõgusa ekraaniga OLED telerit selle suurepärase pildikvaliteedi eest.

LG Curved OLED TV

 

Lisaks on LG kumera ekraaniga OLED teleril ka õhukesed läbipaistvad filmikõlarid kristallselgel alusel, mis võimaldavad kõrgekvaliteedilise heli tekke ilma, et see rikuks teleri ilusat disaini. LG nõgusa ekraaniga OLED teler sai selle aasta prestiižikal Red Dot disainivõistlusel suurima au – parimatest parima auhinna „Red Dot: Best of the Best“  osaliseks.

Järgnevate kuude jooksul selgub ka, millal nõgusa ekraaniga OLED teler täpsemalt müüki tuleb ning mis teler väljaspool Koread maksma hakkab.