LG tutvustas CES 2013 messil nutikat Smart Home kodumasinate juhtimissüsteemi

LG esitles rahvusvahelisel CES 2013 elektroonikamessil elu veelgi mugavamaks muutvat Smart Home süsteemi, mis ühendab endas keerukaid Smart Share’i meediasisu jagamise tehnoloogiaid ning sisseehitatud kodumasinate kontrollkeskust Smart Control, tänu millele saab kasutaja juhtida kõiki oma nutikaid koduseadmeid.

LG Smart külmik

Nii saab tänu Smart Control rakendusele läbi häälkäskluste nutitelefoni kaudu kaugjuhtimisel tööle panna näiteks pesumasina, kontrollida külmkapisisu ning teha tolmuimejaga põrandad puhtaks. Lisaks on võimalik omada kontrolli oma LG Smart TV nutiteleri ning Magic Remote puldi üle. Et seadmed Smart Control süsteemis registreeritud saaks, peab nutitelefoniga skännima nendel olevad NFC Tag-on sümbolid.

Smart Manager muudab külmiku terveks toidujuhtimissüsteemiks. Kasutajad saavad seadme LCD paneeli või nutitelefoni kaudu omada ülevaadet külmikus olevatest toiduainetest ust avamata. Lisaks saab Smart Manageri abiga hoida silma peal toodete säilivusaegadel ning saada süsteemilt nõu, mida olemasolevatest toiduainetest söögiks valmistada. Samuti saab retsepti koheselt jagada LG nutipliidiga, et ahi teaks eelsoojenduse sobival temperatuuril automaatselt juba sisse lülitada.

LG Smart külmik

Smart Access lisa lubab kasutajatel tutvuda külmikusisuga iOS- või Android-telefonide kaudu. Smart Shoppingu abil saab poodelda aga otse külmiku LCD paneeli vahendusel. Tooteid saab automaatselt juurde osta, kui olemasolevad on otsa saamas või manuaalselt lisatoiduaineid juurde valides.

LG unikaalne Health Manager lisarakendus oskab vastavalt kasutajaprofiilile soovitada individuaalseid retsepte ning koostada päeva- ja nädalamenüüsid. Selleks võtab seade aluseks kasutaja kehamassiindeksi, mida arvutab vastavalt personaalsetele andmetele nagu vanus, sugu, kaal ja pikkus.

LG Smart Diagnosis™ tehnoloogia on teinud läbi muljetavaldava uuenduskuuri, tänu millele suudavad LG nutiseadmed nüüd veelgi paremini tuvastada oma probleeme ja teavitada ka kasutajat neist Wi-Fi või NFC vahendusel. Lisaks on LG nutikülmikul Smart GridReady, mis tähendab, et see reguleerib automaatselt oma temperatuuriseadeid vastavalt muutuvatele energiakuludele, luues nii praktilise ja nutika energiasäästmise lahenduse.

LG Smart pesumasin

Kasutades Wi-Fi ühendust, NFC sildistamist ja hääldiagnoosi, teavitab LG Smart Diagnosis™ kasutajat tehnilistest probleemidest. Samal ajal muudab Smart Adapt lisa lihtsasti võimalikuks uute pesuprogrammide allalaadimise nutitelefoni või otse pesumasina LCD paneeli kaudu. Lisaks saavad kasutajad kontrollida LG nutikat pesumasinat otse nutitelefoni kaudu ning seda häälkäskluste kaudu juhtida.

Tänu nutitelefonile ja Wi-Fi ühendusele saab ka HOM-BOT tolmuimeja kaugjuhtimise teel mistahes ajal lihtsasti tööle programmeerida. Samuti on seade kontrollitav LG Smart TV teleri kaudu.

LG Hom-bot tolmuimeja

Ka LG nutipliit on varustatud Smart Access, Smart Adapt ja Smart Diagnosis™ võimalustega. Tänu Wi-Fi ühendusele on kodukokkadel võimalik nüüdsest jälgida nutitelefoni kaudu oma pliidi seisukorda, otsida retsepte, sättida küpsetuslaadi and tuvastada probleeme.

LG Smart Home Service pärjati oma intuitiivse kasutajaliidese ja suurepäraste lisade pärast CES 2013 Innovations Award auhinnaga.