LG tutvustas CES 2013 elektroonikamessil uut nutitelerite seeriat

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) tutvustas 8.-11. jaanuaril Las Vegases toimuval CES 2013 elektroonikamessil uusi CINEMA 3D Smart TV mudeleid. 2013. aasta seerial on lihtsustatud ligipääsu sisumaterjalile ning selle jagamist. Lisaks tuleb teleritega kaasa uuendatud Magic Remote kontrollpult. CES messil on vaatamiseks väljas ka mitmed teised LG telerimudelid, sealhulgas 84-tolline Ultra HD ja 55-tolline OLED teler.

LG Smart TV teler

LG nutika kontrollsüsteemi moodustavad teleri kasutajaliides Smart Home ning hääl- ja liikumisjuhtimisega teleripult Magic Remote. CES messil demonstreerib LG ka oma telerite Voice Mate funktsiooni – uuendatud hääljuhtimis- ja häälotsingutehnoloogiat, mis saab sõnadest aru ka ilma kunstlikke pause tegemata.

Sisu mugavaks jagamiseks ja sünkroniseerimiseks teleri ja teiste nutiseadmete vahel võib kasutada LG nutitelerite SmartShare valikut, mis teeb seda WiDi ja Miracasti ühenduse abil. Lisaks on 2013. aasta teleriseeriale lisatud Tag On funktsioon, mis ühendab kaks seadet omavahel momentaalselt – selleks tuleb vaid hoida mõnda NFC-võimekusega seadet LG nutiteleri NFC kleepsu vastas. Samuti toetab 2013. aasta seeria LG Cloud’i, mis lubab praktiliselt igal pool kõrgekvaliteedilist sisu oma seadetesse üles laadida.

Sisumaterjali on palju ning Video-on-Demand (VoD) ja teised allikad laevad uut sisu üles pidevalt. Uus LG CINEMA 3D Smart TV aitab seda sorteerida On Now funktsiooni abil, tehes kasutajale pidevalt populaarsete teemade kohta soovitusi ning aidates tal nii filmide, mängude ja 3D valikute seas paremini orienteeruda.

Uued 2013. aasta mudelid on disainitud LG minimalistlikus CINEMA SCREEN stiilis. Telerite ekraaniraamid on märkimisväärselt väiksemad ja Magic Stand telerijalg, mille abil saab ekraani asendit redigeerida, tekitab illusiooni, justkui hõljuks ekraan õhus.

LG CINEMA 3D Smart TV kasutab ruumilisuse loomiseks Film Patterned Retarder (FPR) tehnoloogiat. Kerged prillid loovad 3D efekti ilma pildi väreluseta ning vasaku ja parema silma kujutist omavahel segamata, milles teised 3D tehnoloogiad tavaliselt eksivad.

LG CINEMA 3D Smart TV tark- ja riistvara on võitnud korduvalt CES Innovation Awards auhindu, sealhulgas ka 2013. aastal. Samuti omistati selle seeria telerimudelile 55LA6900 detsembris Environmental Product Declaration (EPD) sertifikaat ning Underwriters Laboratories Inc. tunnustas sellega teleri erakordset energiasäästlikkust ja loodussõbralikkust.

“LG näeb vaeva eelkõige selle nimel, et pakkuda kõige haaravamat ja mugavamat kasutajakogemust terves maailmas,” ütles LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht Havis Kwon. „Me pole siiani kompromisse teinud ning võime seetõttu kindlad olla, et 2013. aasta seeria viib Smart TV tähenduse ja sisu veelgi kaugemale.“

  • Raina

    Tere! Millal jõuavad 2013 seeria telerid Eestisse müüki?