LG alustas 55-tollise OLED teleri müügiga

LG andis teada, et alustas alates 3. jaanuarist oma kauaoodatud 55-tollise WRGB OLED teleri (mudel 55EM9700) tellimuste vastuvõtmisega Lõuna-Koreas. Plaani järgi jõuavad tooted tellijateni alates järgmisest kuust. Teised turud, kus LG OLED (Organic Light Emitting Diode) telerit müüma plaanitakse hakata, saavad koos hindadega avalikuks järgmise paari nädala jooksul.

LG 55EM970V OLED teler

Rohkem kui 1400 LG jaemüügipoodi Lõuna-Koreas võtavad vastu tellimusi kokku ligikaudu 10000 USA dollari eest. Vastavalt DisplaySearch hinnangutele kasvab OLED telerite segment aastaks 2016 7,2 miljoni ühikuni ning LG, olles esimene ja ainus ettevõtte, mis on hetkel järgmise põlvkonna teleritehnoloogiat pakkumas, on juhtrolliks ja nõudluseks valmis.

“Meil on väga hea meel, et saime sellise teatega uue aasta alguses välja tulla, kuna usume, et OLED juhatab sisse täiesti uue ajastu koduses meelelahutuses,” ütles LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht Havis Kwon.

LG OLED teler on vaid 4 mm õhuke, kaalub vähem kui 10 kg ning pakub tänu oma WRGB tehnoloogiale hämmastavalt elavat ja realistlikku pilti. LG ainulaadne Four-Color Pixel süsteem sisaldab valget alampikslit, mis töötab koos tavalise punase, sinise, rohelise häälestusega loomaks ideaalset värvitoodangut. Tänu LG eksklusiivsele Color Refiner tehnoloogiale on pildi tonaalsus rikkalikum. Lisaks pakub 55-tolline OLED teler suurt kontrastsuse suhet, mis säilitab optimaalse kontrastsuse taseme sõltumata taustvalgusest või vaatenurgast.

LG OLED teler pani pead pöörlema juba enne selle esitlust. Lisaks sellele, et toode sai nimetatud CES 2012 show parimaks, pälvides „Best of Show“ auhinna, tunnustas mõjuvõimas Ameerika Tööstuslike Disainerite Ühing (Industrial Designers Society of America) telerit ihaldusväärse IDEA auhinnaga. Samal ajal pärjati LG Euroopa Pildi- ja Helitehnika Assotsiatsiooni (EISA) poolt ka Euroopa Ekraanisaavutus 2012-2013 au-hinnaga (European Display Achievement Award) ning LG OLED sai oktoobris Korea Hea Disaini Presidendi auhinna (Good Design President Award).

 • See on pettus, ärge uskuge!

  See uudis on pettus, 4mm paksuse korpuse sisse ei ole võimalik ära mahutada antennipesa. Võib-olla jah kohalike tasuta kanalite jaoks on teleka raami sees antenn, aga mis saab kaabel-tv klientidest? Neile on vaja nii kaablipesa kui CI pesa!

  Ja milline on 230V toitejuhtme ühenduspesa konstruktsioon, et see mahuks ära 4mm sisse ja oleks samas kasutajale ohutu ja vastaks CE nõuetele?

 • LG Electronics

  Tere,
  4mm on kenasti võimalik – juhtmed ja ühendused on paigutatud telerijalga. Ka see on turvaline ja vastab nõuetele.
  Heade soovidega,
  LG

 • marc

  vaata külje pealt ,altpoolt on nõksa paksem kui ekraani osa