LG pesuhooldus: teksad

LG pesuhooldus õpetab, kuidas saada oma riided puhtaks ilma suurte keemilise puhastuse arveteta.

Teksad: Eelpestud ja pesemata

Siniseid teksasid on üldiselt kahte tüüpi: eelpestud ja pesemata. Eelpestud teksad, tuntud ka kui kahandatud või eeltöödeldud teksamaterjal, on pleegitamise ja mitme teise keemilise protsessi tulemus, nagu näiteks kivipesu, liivakahur ja kraapimine. Eelpesemata teksamaterjal on tugevam ja kestab kauem, kuid on samal ajal ka jäigem.

Kuidas vähendada eelpesemata teksade pesus kulumist ja kahanemist? 

Tegelikult võib see juhtuda ka eeltöödeldud teksadega, eriti kui sa ei järgi sildil olevaid juhiseid. Värvi ja vormi säilitamiseks on mõned näpunäited:

1) pööra teksad enne pesumasinasse panemist alati pahupidi

2) pese neid külma veega ja kasuta külma vee puhastusvahendit ning

3) ära kunagi kasuta valgendajat.

Kui teksade sildil olevad juhised soovitavad kuivatis kuivatamist, siis ära kindlasti kasuta suuremat temperatuuri kui seda, mida juhised soovitavad. Samuti, võta teksad kuivatist välja siis, kui nad on ikka pisut niisked. Seejärel aseta nad rätikule või riputa võimalusel kuivama nii, et osa materjalist on üle nööri volditud.

Külmade teksade kuumim osa

Oma pesumasina külma vee režiimi kasutamine ei tähenda, et tuleks järele anda pesukvaliteedis. Uus ColdWash™ tehnoloogia ühendab külma vee ja välja arendatud pesuliigutused, et sügavaid plekke eemaldada. Nii säästad vee kasutuselt koos kuuma vee kasutamise plussidega.

Eelpesemata teksade eest hoolitsemine:

Kanna oma teksasid enne esimest pesu nii kaua, kui võimalik. Neil on kare ja jäik pind, need on peaaegu veekindlad.

Ära ürita hõõruda ja puhastada väikeseid plekke eraldi, hõõrumine võib indigo värvi teksade pinnalt eemaldada ning materjalile võib jääda valgem laik.

Kui enam muud üle ei jää, kui teksad pesumasinasse panna, siis eelista aurupuhastuse režiimi. Kui su pesumasinal seda pole, siis pööra teksad pahupidi, et nad oleks kaitstud võimaliku masina tekitatava kahju eest.

Kui sa aga soovid neile tekitada kulunud ja kantud efekti, siis pese kuumema temperatuuriga. Kui tahad seda hoopis ennetada, siis kasuta külma vett ja külma vee pesuvahendit.

Kui sa teksad kuivatist välja võtad, siis pööra nad uuesti õigetpidi ja raputa materjal siledamaks, muidu võivad neile kortsud sisse kuivada. Kui teksad on veel niisked, siis võid nende vormi vastavalt vajadusele venitada. Lase neil kuivada rippudes, ära neid enne kokku voldi.

Kui kuivati on lõpetanud

Et vähendada kortsumist, riputa teksad kohe lõpuni kuivama. Kui see ei aita, siis aseta pärast kuivati tsükli lõppemist selle trumlisse märg lapp ning käivita see veel paariks minutiks. Niisutamine aitab kortse vähendada. Hea idee on ka pärast kuuma kuivatamise tsükli lõppemist käivitada natukeseks jahtumise tsükkel. Riideesemed kortsuvad, kui nad jätta kuumalt hunnikusse seisma. Kui su masinal on siiski aurupesu režiim, siis seegi aitab kortsumist vähendada.

Artikli allikas.

Uuri meie auhindu võitnud 6Motion Washing Machine seeria kohta rohkem siit.

Vaata ka neid artikleid:

LG PESUHOOLDUS

LG ON LONDON FASHION WEEK 2012 SPONSOR

Kui palju villaseid mütse magub LG 12kg pesumasinasse?