LG toob turule 10-punktilise puuteekraaniga Windows 8 monitori

LG teatas, et on turule tulemas uue Touch 10 monitoriga (mudel ET83), mis on loodud kasutamiseks uue Windows 8 operatsioonisüsteemiga. Kui tavapärased puuteekraanid võimaldavad kasutajal toimingute teostamiseks kasutada korraga kahte sõrme, pakub LG uus 23-tolline monitor tänu oma uudsele 10-punkti puutetehnoloogiale samaaegselt kõigi kümne sõrme kasutamise võimalust.

LG 23ET83 Touch IPS monitor, puutetundlik monitor

“See on muljetavaldav uus toode, mis kujutab puutekogemust täiesti uudsel viisil, näidates ühtlasi, et LG on järgmise põlvkonna puutetundlike monitoride arendamisel turuliider,” ütles J.J. Lee, LG Home Entertainment Company asepresident ning IT äriüksuse juht. “Nutitelefonid ja tahvelarvutid on tänaseks tõestanud, et tarbijad on puutefunktsioonid igati omaks võtnud. Meie uus 10-punktiline puuteekraan astub nüüd aga ühe sammu edasi, pakkudes senisest veelgi rohkemaid interaktiivseid võimalusi. Usume, et see tehnoloogia vaimustab ja inspireerib ka tarkvaraarendajaid ning kasutajaid.

Tahvelarvutite ning nutitelefonide omanike jaoks on uus tehnoloogia suur edasiminek, sest senise maksimaalselt kahe sõrme kasutamise asemel saab Touch 10 monitoril töötada kuni kõigi kümne sõrmega korraga. See tähendab, et lisandunud on palju uusi võimalikke funktsioone – näiteks on nüüd ekraanil võimalik tõmmata ja keerata mitut elementi korraga. Lisaks võimaldab ülitundlik puuteekraan kasutada kõiki Windows 8 võimalusi, sealhulgas ka ekraaniklaviatuuri. Juhul, kui kasutaja eelistab aga töötada ekraanipliiatsiga, toetab Touch 10 monitor ka mahtuvuslikku pliiatsit (ingl. k. capacitive stylus), mis on eraldi juurdeostetav.

LG 23ET83 Touch IPS monitor, puutetundlik monitor

Uuel 23-tollisel monitoril on tänu selle suurele ekraanile mugav vaadata nii filme, mängida mänge kui kasutada näiteks lastele mõeldud haridusprogramme. Lisaks pakub Windows Store allalaadimiseks rohkel arvul puutesõbralikke lisarakendusi. Monitori häälestamine on kasutaja jaoks muretu ning vajadus lisatarkvara järele puudub – puutefunktsioonid töötavad koheselt pärast monitori äraühendamist.

Tagamaks parimat võimalikku pildikvaliteeti, kasutab Touch 10 monitor In-Plane Switching (IPS) paneeli, mis pakub võrreldes tavapärase Twisted Nematic (TN) displeiga kontrastsemaid, selgemaid ja loomulikemaid värve. Lisaks koormab IPS vaataja silmi vähem.

Uus LG Touch 10 monitor tuleb Koreas turule juba järgmisel kuul, misjärel võib seda oodata saabumas ka teistele turgudele Euroopas ja mujal.