LG uued päikesepaneelid said efektiivsustestis väga kõrged tulemused

LG Electronics teatas äsja, et nende uus päikesepatareide seeria saavutas testimisel efektiivsuse keskmiseks näitajaks 20,6 protsenti, maksimaalne efektiivsus oli 20,7 protsenti. See teeb Lõuna-Korea elektroonikahiiglase PV moodulitest ühed efektiivseimad paneelid terves tööstuses.

Need tulemused saavutati hoonesisestel testidel, mis viidi läbi standardsetel katsetingimustel, mille on kehtestanud Fraunhoferi Instituut. LG testilaborid on TÜV ja UL poolt sertifitseeritud.

LG Electronics ise paneb need edusammud pideva teadus- ja arendustöö arvele. Ettevõte on oma päikesepaneelide osakonda sadu miljoneid eurosid investeerinud ning on nüüd arvamusel, et need märkimisväärsed investeeringud hakkavad nüüd end ära tasuma.

Michael Harre, LG EL-i Solar Business Group’i asepresident selgitas: „Hiljuti tutvustasime oma uute G3 moodulite näol ultra-modernseid ja tõhusaid patareisid, mis on tänu oma kõrgele efektiivsusele ja atraktiivsele disainile turul vägagi oodatud.“

„Viimasel ajal on LG demonstreerinud, et oleme päikesepaneelide maksimaalsele mahule veelgi lähemale jõudnud. Loomulikult jätkame teadus- ja arendustöösse panustamist, et ületada saavutatud tulemusi ja kindlustada enda positsiooni päikesepaneelide tööstuse pioneerina. Oma innovaatiliste paneelidega tahame vastata kasvavale nõudlusele taastuvenergia kvaliteettoodete järele,“ lisas ta.

Hetkel toodab LG Electronics päikesepaneele tööstusstandardis, s.o 156×156 millimeetrised monokristallilised p-tüüpi tahvlid. Küll aga plaanib ettevõte hakata oma uusi kõrge efektiivsusega patareisid juba uuel aastal moodulite tootmises kasutama.

Loe täpsemalt SolarPowerPortali portaalist!