LG presenteeris IFA messil maailma suurimat OLED telerit

LG esitles septembri algul Berliinis toimunud maailma suurimal koduelektroonikamessil IFA 2012 laia tootevalikut, mille keskmes oli maailma kõige õhem ja suurem, 55-tollise ekraaniga OLED teler. Väljapaneku hulka kuulusid ka 84-tolline UD (Ultra Definition) 3D teler, CINEMA 3D nutiteler ja mitmed teised turuliidrist tooted.

LG 55EM9600 3D OLED teler, IFA 2012

„LG on seni igal aastal IFA messil koduelektroonika uuele tasandile toonud ja see aasta polnud erand,“ kommenteeris LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht Havis Kwon. „Me tutvustasime laia valikut edasi arendatud 3D- ja nutitelereid, sealhulgas ka järgmise põlvkonna ekraani – OLED telerit.“

OLED teleri ekraani teeb kompromissitult parimaks tema isevalgustuvad pikslid, mille kolmele põhivärvile on lisatud valge aluspiksel, mistõttu näivad kolm põhivärvi iga nurga alt vaadates realistlikud. OLED teler kombineerib endas CINEMA 3D tehnoloogiat ja nutiteleri omadusi.

Teine vaatamisväärsus oli LG UD 3D teler, mille ekraani 3840×2160 resolutsioon on tavalisest HD-st neli korda suurem, õigustades ultradefinitsiooni nimetust. Ka LG UD 3D on samal ajal ka nutiteler, mistõttu on kasutajal ligipääs suurele hulgale rakendustele ja sisumaterjalile.

Külastajatel oli võimalus tutvuda ka LG auhinnatud CINEMA 3D Smart TV teleritega, mis näitavad, kui kaugele on arenenud tänapäeva nutitelerid. Selle heaks näiteks on LG arendatud FPR tehnoloogia, mis loob patareivabade prillidega mugava ja realistliku ruumilise pildi. Efekti loomisele aitab kaasa 3D Sound Zooming, mis seab heli täielikku vastavusse visuaalsele pildile.

LG 84LM960V Ultra HD 3D LED teler, IFA 2012

Vaatamiseks olid väljas ka kuulsad IPS monitorid – selle seeria mudelite lipulaevadeks on EA93 ja EA83, mis suudab oma 2560×1440 resolutsiooniga (WQHD) ükskõik millise nurga alt realistliku kujutise kuvada, ilma silmi väsitamata.

Sama 3D tehnoloogia oli kasutusel ka LG maailma esimesel, kõigest 5,3 mm paksustest ekraanidest kokku monteeritud videoseinal. Tänu IPS paneelidele on sein vaadeldav iga nurga alt, ilma moonutuste ja värvi ebatäpsusteta.