LG uue põlvkonna tehnoloogia hakkab teleriturgu vallutama

LG on laiendamas OLED telerite, 3D ja nutitelerite tootmist ning on kindel, et ettevõtet ootab stabiilne kasumitõusu periood. Lisaks olemasoleva tehnoloogia lõpuni arendamisele tuleb selleks ettevõtte hinnangul luua ka keskkond, kus kiirus ja innovatsioon saavad teleritööstusele sama naturaalseks kui mobiilitööstuses.

LG 55EM9600 OLED teler

LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht Havis Kwoni sõnul on LG kindlal teel, saavutamaks telerituru liidripositsiooni. “Alates 2000. aastast on Korea tootjad olnud õhukeste teleritega liidrirollis, kuid me ei saa mugavaks muutuda. Järgmine teleritehnoloogia generatsioon ei tule enam vaid Koreast ja Jaapanist, vaid tõenäoliselt ka kasvavatelt turgudelt, nagu Hiina,“ rääkis ta oma kõnes Berliini koduelektroonikamessil IFA 2012.

Tuginedes väga edukale WRGB tehnoloogiale, toob LG sel aastal turule uue 55-tollise OLED teleri, laiendades ka üldist tootevalikut. See, kuidas LG suutis vaid paar kuud pärast teadus- ja arendustegevust hakata uut WRGB tehnoloogiat laiemalt tootma, näitab, kui kaugele on innovatsioon arenenud.

LG 55LM960V 3D Smart TV teler

Nutitelerite osas plaanib LG võtta Nutitelerite Ühenduse kasvatamisel liidrirolli ning panustada sellesse, et veebipõhiste nutitelerite rakendused ühilduksid veelgi rohkemate tootjate teleritega. Nii laiendaks ettevõte ka omaenda nutitelerite platvormi Netcast.

Samuti näeb LG plaan ette CINEMA 3D telerite valiku suurendamist, nii et neid oleks võimalik osta suurusvahemikus 32 kuni 84 tolli. Ettevõte hakkab turul pakkuma uuemaid, diferentseeritud tooteid, mille heaks näiteks on UD ehk Ultra Definition 3D TV, mille 84-tolline variant tuleb turule veel sel aastal.

Pidevalt uuenevat ja laienevat tootevalikut hakkab LG kategoriseerima erinevate tarbijagruppide alusel. UD 3D ja OLED telerid kuuluvad tipptoodete kategooriasse, kuid LG panustab ka massitoodangu arendamisse, tuues turule taskukohase hinnaga väikese ja keskmise suurusega LED- ja nutitelerid.