LG esitleb maailma esimesi Voice over LTE (VoLTE) nutitelefone

LG esitles maailma esimesi Voice over LTE (VoLTE) nutitelefone. 7. augustil 2012. aastal lansseeris LG USA’s VoLTE’i suutliku LG Connect 4G MetroPCS-e ning tutvustas 8. augustil Koreas VoLTE’i suutlikku LG Optimus LTE II-e.

Mõlemad nutitelefonid on juba varem lansseeritud – LG Connect 4G 2012. aasta märtsis ning Optimus LTE II 2012. aasta mais. LG-l on plaanis pakkuda VoLTE tehnoloogiat juba olemasolevatele Optimus LTE II-e kasutajatele. Optimus LTE II kasutajatel avaneb võimalus VoLTE tehnoloogia kasutamiseks nii pea kui uuendamine algab.

VoLTE on teenus, mis võimaldab kasutajal voice-to-voice ehk häälkõnede konversiooni üle LTE võrgu. Kuna VoLTE võimaldab suuremat ülekandekiirust kui eelnevad tehnoloogiad, kahekordistab see häälkõnede kvaliteeti ning pakub lisaks kümnel korral võimalikku videoresolutsiooni. Optimus LTE II on täiendatud seni pigem sülearvutitele omase 2GB RAM-iga. Lisaks muljetavaldavale mälule on sellel ka 2,150mAh aku, mis on suurim 4-tollistele nutitelefonidele pakutav. Seadeldist varustab energiaga Dual-Core Qualcomm ühekiibiline lahendus, mis sisaldab LG kasutajakeskset kasutajaliidest (User Interface).