LG LED tehnoloogia vähendab elektrienergia tarbimist ning toetab rohelist arhitektuuri

LED valgustus on saanud hiljuti kasvava tähelepanu osaliseks, kuna üha rohkem ja rohkem inimesi on hakanud teadlikuks muutuma eelistest, mida LED tehnoloogia endas kannab. Juba praegu on LED valgustuse turg drastiliselt kasvanud ning prognooside järgi ei ole see kasv ajutine. Ootuste kohaselt kasvab globaalne LED turg aastal 2012 13,4% (10,1 miljardit dollarit) ning 40% sellele järgnevatel aastatel.

LED lambid, valgustus

LED tehnoloogia muljetavaldav kasv on suuresti tingitud selle energiatõhususest.  Üha modernsemate disainide turuletulek võimaldab tarbijatel osta valgusteid, mis hoiavad kokku energiat, vähendavad elektriarveid ning aitavad sillutada teed keskkonnasõbralikule elamisele.

Mis puudutab tehnoloogilist aspekti, siis võib praeguse seisuga Aasia LED tootjaid turuliidriteks pidada. See tuleneb osati Aasia suurenevast nõudlusest uute valgustuslahenduste järele ning ka tootjate suurtest investeeringutest, et sellele nõudlusele vastu tulla. Suureneva energiatarbe vähendamiseks kehtestavad Aasia riigid energiatarbimise seadusandlusi, mis soosivad ettevõtteid ja indiviide, kes ostavad kõrgehinnalisi ning energiasäästlikke tooteid nagu näiteks LED valgustused.

LED lambid, valgustus

EREDAMAD TULED, VÄHEM ENERGIAT NING PUHTAM KESKKOND

Tänu oma silmapaistvale energiatõhususele on LED lambid saanud palju tähelepanu kui keskkonnasõbralikud alternatiivid tavalistele lampidele. Samuti on LED lambid saanud kiita oma pika eluea eest. Mida vähem tuleb lampe vahetada, seda vähem tekib jääke ning muid kulutusi. Näiteks on uusimate LED valgustite eluiga vägagi pahvikslööv – 40,000 tundi. Vaadeldes asju perspektiivis, siis võib LG LED lampi kasutada aastaringselt 10 tundi päevas, vajadusega vahetada seda alles peale 11-ndat aastat. Lisaks sellele on LG LED tuled ka ärivajaduste jaoks mugandatud: Flat Light ning Downlight. Flat Light säilitab 70% valgustusest isegi peale 50 000 tundi, samas kui Downlight tagab järjepideva valgustuse 40 000-ks tunniks.

Jättes kõrvale eluea, on energiasäästlikkus võtmeks tarbijatele suurprojektide puhul. Fluorestsents valgustid kasutavad palju energiat ning toovad kuu lõpuks endaga kaasa suured elektriarved. LED valgustid kasutavad aga uut tehnoloogiat, mis vajab töötamiseks vähem energiat. Nad on kaks korda tõhusamad kui fluorestsents valgustid ning kuus korda tõhusamad kui tavalised hõõglambid. Tänu sellele garanteerib LG väljapaistva jätkusuutlikkuse ning võrreldes tavaliste valgustusseadmetega 80%-lise energiasäästu.

LED-id teevad keskkonnasõbralikud tarbijad õnnelikuks ka muul viisil. Harilikud hõõglambid sisaldavad elavhõbedat ning intertset gaasi. Lahtisaamisel elavhõbedast tekib aga ohtlik keskkonnasaaste. Samuti tuleb tavalisi lampe LED-idest tihedamini vahetada. LED lambid aga ei kasuta elavhõbedat ning lisaks sellele ei kiirga ultraviolett- ega infrapunakiirgust, mis tekitab tarbijates samuti tihtipeale muret. Võrreldes tavaliste lampidega, vähendavad LED valgustid CO2-e emissiooni 80% võrra ning ei kiirga palju soojust. Kokkuvõttes on LED tehnoloogia palju nutikam, keskkonnasõbralikum, soodsam ning mugavam lahendus.

Lisaks kõigele sellele on LED lambid väga silmasõbralikud. LG LED-id võimaldavad kõrge valguse väljundi ning kõrge värvi renderdamise indeksi, mis hoiavad ära ohtlikke lainesagedusi. Rääkides igapäevases keeles, aitavad LED valgustid toota õiget valguse kvaliteeti, mis teevad värvid inimsilmale naturaalsemaks ning ohutumaks.  LED valgustid on seetõttu ideaalsed siseruumides, kus inimesed sõltuvad täpsest silmanägemisest – kaubamajad, kunstigaleriid, kohvikud, fotostuudiod, kontorid.