Londoni Olümpiamängud 2012 – põnevuse piir või tehnoloogia uus ajastu?

Paljud londonlased ootavad põnevusega 2012. aasta olümpiamänge, sest atleetide vahelised jõukatsumused ning uute rekordite püstitamised on publikut alati köitnud. Vaatamata meeletule turisti voolule ning ülerahvastusele, on oluümpiamängud väga positiivne üritus, mille üle Suurbritannia väga uhke olema peaks.

London olümpiamängudel 2012

Siiski ei ole see ainult sport, mis inimestele huvi pakub. Tehnoloogia uusimad arengud on olümpiamängude lahutamatuks osaks saanud. Sotsiaalmeedia, e-pangandus, 3D televisioon, HD otseülekanded ning Euroopa suurim Wi-Fi tsoon on kõigest murdosa uutest ning innovatiivsetest lahendustes, mis Londoni Olümpiamängudel figureerima hakkavad.

Sotsiaalmeedia on samuti saanud lahutamatuks osaks meedia ning spordi üritustest. Olümpia Komitee on hakanud atleete julgustama sotsiaalmeediat kasutama oma kogemuste nind läbielamiste edasi andmiseks. Tweetimist ei tohi muidugi kasutada kommerts eesmärkide nimel ega teiste atleetide kommenteerimiseks, mis tekitab muidugi teatuid piiranguid, kuid kiirendab samas üldist informatsiooni voolu ning aitab inimesi uute uudiste ning teadetega paremini kursis hoida.

Saksamaa suurim turu-uuringu instittut GfK täheldab, et olümpiamängude ajaks on välja lastud suur hulk spetsiifilisi aplikatsioonie, mis aitavad inimestel rongi-ning bussiaegadega kursis olla, teekondi välja arvutada, ajakavasid vaadata, tulemusi jälgida ning videosid ja pilte omavahel jagada. Pereliikmed võivad GPS-i abil üksteist üles otsida ning välja on lastud isegi uus seeria olümpiateemalisi mobiiltelefoni mänge.

Otseülekannete ning sotsiaalmeedia samaaegne jälgimine on juba saanud reaalsuseks, kuigi 3D televisioon ei ole ennast veel täielikult sisse seadnud. 3D interaktiivsed telerid võivad saada tegelikkuseks Brasiilia suveolümpiamängude ajaks, kuid hetkel ei ole veel tehnoloogia nii kaugele jõudnud.

Kokkuvõttes on praeguseks kulutatud umbes 500 millionit naela olümpiamängude tehnoloogia peale, tehes koostööd partneritega nagu O2, Visa ning TfL. Tänu kõikidele tehnoloogilistele innovatsioonidele, on London kindlustanud oma staatuse kui väga uuenduslik ning mobiilne linn.

Loe lähemalt siit